RU

На реформу соціального внеску немає коштів

15.12.2011, 09:28
На реформу соціального внеску немає коштів - Фото
f85dd9e15e3f0b25141b6a07ec8aaac0.jpg
Уряду України не вистачає мінімум 50 млрн.грн., щоб знизити в 2012 році навантаження на фонд оплати праці. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Зарплата під тиском".

У розпорядженні видання опинилася нова редакція поправок до закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яку урядова робоча група планує сьогодні обговорити з соціальними партнерами. Обговорюється зниження ставки ЄСВ для більшості платників з 34,7% до 18,1%. Навантаження на фонд оплати праці в бюджетних установах може знизитися на 16,6 процентних пункти - до 19,7%, а в залежності від класу професійного ризику виробництва - відразу з 36,76-49,7% до 20,16-33,1%.

У міністерстві не змогли оцінити перспективи ухвалення цього закону, зазначаючи, що ще не підраховані втрати бюджету Пенсійного фонду та соціальних фондів від скорочення збору.

Експерт Ради підприємців при Кабміні Наталя Потапова впевнена, що компенсатором могло б стати зростання мінімальної зарплати, з якої буде сплачена більша сума ОСВ.

Директор департаменту розвитку соціального страхування Федерації роботодавців України Юрій Кузовий підрахував, що мінімальні соцстандарти мали б вирости в 1,5 рази, щоб хоч якось компенсувати втрати від зниження ставок ОСВ, а фонд оплати праці - збільшитися до більше ніж 700 млрд.грн. замість запланованих на 2012 рік 443 млрд. грн. За його словами, при зниженні ОСВ по ризикових класах виробництва в середньому на 15% фонд оплати праці недорахується 66 млрд.грн. "На 16 млрд.грн. можна зекономити за рахунок програм профілактики, нефінансування програм по безробіттю, громадських робіт, а 50 млрд.грн. за рахунок чого покривати? І це притому, що ми прагнемо до бездефіцитного Пенсійному фонду", - відзначає Кузовий. З цієї причини за нинішніх фінансових умов держава не зможе піти на зниження ставки ЄСВ для всіх категорій, вважають експерти.

Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко зазначає, що в найближчі три роки не може йти мови про значне зниження навантаження на фонд оплати праці. Пенсійна реформа не дасть очікуваного ефекту зі збільшення доходів Пенсійного фонду, а законопроекти про детінізацію зарплат і введення податків на багатство і офшори навряд чи будуть прийняті в найближчій перспективі, вважає експерт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини