RU

Влада вже знайшла 11 млрд. гривень на оплату ініціатив Януковича

12.03.2012, 13:03
Влада вже знайшла 11 млрд. гривень на оплату ініціатив Януковича - Фото
Ірина Акімова
Перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова заявила, що з 16 млрд.грн., необхідних на реалізацію соціальних ініціатив, близько 11 млрд.грн. вже є. Про це вона сказала сьогодні журналістам на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Акімова відзначила, що всі соціальні ініціативи коштують чималих грошей. "Приблизна оцінка всього обсягу, без програми іпотечного кредитування, становить близько 16 млрд грн. на сьогоднішній день ... Звідки взяти ці кошти? Ви вже бачили коментар голови НБУ, заяви президента, що кошти не можуть бути отримані за рахунок друкарського верстата", - сказала вона.

За словами Акімової, необхідні кошти планується отримати за рахунок доходів бюджету. "Збільшення економічного зростання за результатами першого кварталу дозволить переглянути дохідну, і, відповідно, видаткову частину бюджету. На сьогоднішній день за попередніми оцінками Мінфіну, вже є додаткові 10-11 млрд. грн, що надходять, насамперед, від перевищення планових показників по ПДВ і за рахунок планового підвищення надходжень від податку на прибуток ", - зазначила вона.

Також Акімова підкреслила, що є й додаткові джерела. "Гроші можуть бути взяті за рахунок декількох ініціатив, одна з них - податок на багатство. Цей закон протягом першого року дії може принести до півмільярда гривень", - розповіла вона.

Ще одним додатковим джерелом Акімова назвала прийняття закону про лібералізацію ринку видобутку корисних копалин, згідно з яким буде здійснюватися ринковий продаж ліцензій на видобуток копалин. Надходження до бюджету від цього нововведення Акімова оцінила в 5-5,5 млрд. грн.

"Ті цифри, які є на сьогоднішній день, дають можливість стверджувати, що за рахунок підвищення економічних показників, перш за все економічного зростання, покрити новий соціальний пакет ініціатив фінансовими джерелами - можна", - підсумувала вона.

Нагадаємо, минулого тижня президент України Віктор Янукович запропонував нові соціальні ініціативи, серед яких збільшення доходів громадян і повернення вкладів Ощадбанку СРСР.

У свою чергу, прем'єр  Микола Азаров заявив, що готовий взятися за реалізацію ініціатив голови держави. Віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив обіцянки Януковича в 16 млрд.грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини