RU

На українські банки чекає хвиля злиття і поглинання

25.11.2008, 12:57

У 2009 році банківський сектор очікує хвиля поглинання і злиття. Це буде викликано посилюванням проблем у секторі і зростанням кредитної заборгованості. Про це під час прес-конференції повідомив аналітик ВАТ "Ерсте банк" Мар’ян Заблоцький.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Заблоцький повідомив, що складна ситуація на світових і внутрішніх ринках, а також масове вилучення депозитів дестабілізували вітчизняну банківську систему. На цьому фоні українські банки вже сьогодні переглядають свої стратегічні плани, згортають програми розвитку, оптимізують діяльність і скорочують витрати.

"Вже зараз банки спостерігають затримки з кредитних платежів, і ця тенденція зростатиме. У найближчі декілька років на українську банківську систему чекає період злиття і поглинання. Стабільність сектора залежатиме від своєчасних дій НБУ, який зараз має досить ресурсів і досвіду як кризовий менеджер", - додав аналітик.

Він також зазначив, що період консолідації банків, який почнеться в 2009 році, триватиме до 2010 року. М.Заблоцький прогнозує, що протягом найближчих 2 років загальна кількість банків поменшає, тоді як частка іноземного капіталу в банківському секторі зросте з сьогоднішніх 40% до 60%. Водночас кількість вітчизняних банків за цей же період може скоротитися в середньому на 50 банківських установ за рахунок невеликих банків, які мають до 5% активів українського банківського сектора.

Зазначимо при цьому, що в першому півріччі 2008 року порівняно з аналогічним періодом минулого року, український ринок злиття і поглинання (M&A) помітно "провалився". За кількістю операцій - майже вдвічі, а за загальною їхньою сумою - майже втричі.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини