RU

На ринку ЗВГ ажіотажне зростання цін: у низці регіонів можливий дефіцит автогазу

16.01.2021, 17:21
На ринку ЗВГ ажіотажне зростання цін: у низці регіонів можливий дефіцит автогазу - Фото
Перевезення ЗВГ Фото: alyoshine/Pixabay

Скасування Аукціонним комітетом Міненерго торгів із продажу скрапленого газу АТ "Укргазвидобування" спровокувало ажіотаж на ринку, що спричинило подорожчання ЗВГ. Про це enkorr повідомили учасники ринку.

Зокрема, на січневих аукціонах Regal Petroleum і Полтавської газонафтової компанії (ПГНК) ціна скрапленого газу зросла на 2 160 грн/т і 2 700 грн/т, до 19 580 грн/т і 20 500 грн/т відповідно.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Головною причиною, що спровокувала таке зростання, на думку учасників ринку, стала відміна торгів, запланованих на 12 і 19 січня. У проведенні аукціонів було відмовлено в зв'язку з введенням посилених карантинних заходів у період  8 – 24 січня.

Незважаючи на таку заборону для УГВ, іншому найбільшому виробнику – компанії  Укрнафта – вдалося провести торги 15 січня. На них було реалізовано 16 130 т ЗВГ за середньозваженою ціною 17 700 грн/т. Основним покупцем товару на аукціоні є компанії з групи "Приват".

Учасники ринку зазначають, що ресурс УГВ, що, як правило, виставлявся два-три рази на тиждень, був джерелом продажу для дрібних компаній, а його відсутність призвела до локального дефіциту в окремих регіонах.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини