RU

На підтримку особистих селянських господарств пропонується виділити 25,3 млрд. грн.

06.08.2008, 13:43

З метою підтримки виробництва та реалізації найбільш трудомістких, капіталомістких та дефіцитних видів продукції в особистих селянських господарствах, ефективного розвитку сільськогосподарського виробництва та інших видів діяльності на селі, а також підвищення зайнятості і добробуту сільського населення в Україні Міністерство аграрної політики України розробило Концепцію Державної цільової програми підтримки особистих селянських господарств на період до 2015 року. Про це йдеться у відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів України, розміщеному на сайті Міністерства аграрної політики.

Так, у документі зазначається, що статтею 10 Закону України "Про особисте селянське господарство" передбачено державну підтримку особистих селянських господарств відповідно до загальнодержавних та регіональних програм за рахунок державного і місцевих бюджетів. У порядку, встановленому цим Законом, Кабінет Міністрів України, відповідно до загальнодержавних програм, щорічно під час підготовки держбюджету повинен передбачати відповідні кошти на підтримку особистих селянських господарств, а органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування згідно з регіональними програмами щорічно повинні передбачати кошти на їхню підтримку у проектах місцевих бюджетів. "Проте, ця норма закону не виконується, а державна підтримка надається лише сільськогосподарським підприємствам і фермерським господарствам", - зауважують автори документу.

Зокрема, передбачається, що заходи Програми забезпечать рівноправні умови функціонування і розвитку різних форм господарювання; розвиток конкурентоздатного сільськогосподарського виробництва на основі його інтенсифікації, кооперації, інтеграції та зменшення монопольного впливу сільськогосподарських підприємств; підвищення продуктивності худоби і птиці на основі зміцнення кормової бази, поліпшення якісного складу поголів'я та посилення племінної роботи; впровадження у виробництво ресурсозберігаючих технологій; формування механізму державної підтримки особистих селянських господарств шляхом створення Державного фонду підтримки особистих селянських господарств тощо.

Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. За рахунок коштів державного бюджету фінансування Програми пропонується здійснювати у розмірі 25,3 млрд. грн., у тому числі у 2009 році – у розмірі 2,2 млрд. гривень.

Нагадаємо, переважна частина найбільш трудомістких та капіталомістких продуктів харчування в країні виробляється господарствами населення, які у 2007 році виробили 98% картоплі, 90% - овочів, 86% - плодів та ягід, 82% - молока і 54% м'яса з використанням переважно ручної праці.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини