RU

На Крюківському вагонзаводі пояснили, чому купують залізничні колеса в Росії

24.02.2021, 09:32
На Крюківському вагонзаводі пояснили, чому купують залізничні колеса в Росії - Фото
Крюківський завод (Фото – пресслужба КВБЗ)

Крюківський вагонобудівний завод почав закуповувати залізничні колеса в Російській Федерації через нижчу ціну. Про це в коментарі LIGA.net повідомив співвласник і президент КВБЗ Володимир Приходько.

"Сьогодні на комплектацію рухомого складу з багатьох позицій Україна не виробляє нічого взагалі. Або ти збереш вагон, купивши у іноземної фірми комплектацію, або – не збереш. У січні з'явився новий постачальник на цю продукцію і вона виявилася значно дешевшою за українську", – заявив Приходько.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За його словами, комплектуючих для залізничних вагонів, які виробляє Україна, недостатньо для ринку. Ті продукти, які Україна робить у достатньому обсязі, неконкурентні через завищену ціну, вважає Приходько.

Він підкреслив, що всі закупівлі КВБЗ проводить відповідно до законодавства.

За даними БізнесЦензор, в січні 2021 року КВБЗ закупив 655 залізничних коліс у російського АТ "Євраз Нижньотагільський металургійний комбінат". Такої кількості коліс вистачить для збірки 81 вантажного вагона.

У 2020 році Євраз НТМК поставив Крюківському заводу 1975 залізничних коліс, а ПАТ "Уралкуз" – 1500 залізничних осей. 200 т поглинаючих агрегатів КВБЗ закупив у Брянського заводу, зазначає видання. Ще 50 тонн пневмообладнання українському заводу поставили АТ "Трансмаш" і АТ "Транспневматика".

Крюківський вагонобудівний завод займається розробкою і виробництвом вантажних і пасажирських вагонів. Будує і ремонтує вагони метро, ​​локомотиви і електропоїзди. У 2019 прибуток компанії склав 828,8 млн грн. За даними держреєстру юросіб, власники КВБЗ – Skinest Finants (25%) і Osauhing Delantina (25%), Capital Management GmbH (25%) і Transbuilding Service Limited (20,07%). Бенефіціари компаній – голова наглядової ради Володимир Приходько, його дружина, естонський бізнесмен Олег Осіновський і голова ради директорів російського Заводу металоконструкцій Станіслав Гамзалов.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев, Уляна Букатюк
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини