RU

На чорнобильські проекти треба ще 740 млн. євро

19.04.2011, 11:55

На будівництво нового безпечного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС і надійного сховища для відпрацьованого ядерного палива необхідно ще близько 740 млн. євро. Про це заявив сьогодні Президент України Віктор Янукович на відкритті Конференції зі збору додаткових коштів на завершення чорнобильських проектів.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента, В.Янукович наголосив, що для України та її міжнародних партнерів однією із найголовніших завдань на сьогоднішній день є перетворення ЧАЕС на екологічно безпечну систему. "Для цього необхідно побудувати новий безпечний саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком і надійне сховище для відпрацьованого ядерного палива. На сьогоднішній день все ще не вистачає близько 740 млн. євро для того, щоб завершити ці проекти", - сказав Президент.

Також глава держави зазначив, що за 25 років, які пройшли з моменту аварії, прямий збиток і витрати на подолання її наслідків становлять десятки мільярдів доларів США, а в окремі роки досягали 8-10% від обсягів державного бюджету України. Сумарний же збиток до 2015 року буде обчислюватися сотнями мільярдів доларів США.

Нагадаємо, напередодні президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Європейська комісія додатково виділить 110 млн. євро для завершення споруди об'єкта "Укриття" на Чорнобильській АЕС.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини