RU

На Банковій пояснили, кого не будуть саджати за економічні правопорушення

28.09.2011, 13:22
На Банковій пояснили, кого не будуть саджати за економічні правопорушення - Фото
a7f39bbc19537c72c33b5fe50665db1c.jpg

На Банковій пояснили, кого не будуть саджати за економічні правопорушення
Президент України Віктор Янукович пропонує за здійснення злочинів в господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкцію у вигляді штрафу. Відповідний законопроект N9221 зареєстровано у Верховній Раді 27 вересня.

Так, законопроектом пропонується за здійснення злочинів в господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкцію у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в термін, встановлений судовим рішенням.

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, вказана модель пропонується також і для тих випадків, коли суб'єктом злочину є посадова особа юрособи приватного права (статті 3641 "Зловживання повноваженнями посадовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми", 3651 "Перевищення повноважень посадовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми" Кримінального кодексу України).

Разом з тим законопроект скасовує кримінальну відповідальність за ті діяння в сфері господарської діяльності, які на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх в кримінальному порядку.

Мова йде про склади злочинів, передбачені статтями 201 "Контрабанда" - щодо контрабанди товарів, 202 "Порушення порядку заняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг", 203 "Заняття забороненими видами господарської діяльності", 207 "Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті", 208 "Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків", 214 "Порушення правил здачі дорогоцінних металів і коштовних каменів", 215 "Підробка знаків поштової оплати і проїзних квитків", 217 "Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма", 218 "Фіктивне банкрутство", 220 "Приховання стійкої фінансової неспроможності", 221 "Незаконні дії при банкрутстві", 223 "Розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску", 225 "Обман покупців і замовників", 226 "Фальсифікація засобів вимірювання", 228 "Примушення до антиконкурентних узгоджених дій", 234 "Незаконні дії по приватизаційних паперах", 235 "Недотримання особою обов'язкових умов по приватизації державного, комунального майна або підприємств та їх подальшого використання" діючого Кримінального кодексу України.

За здійснення вищеназваних правопорушень законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Також законопроектом пропонується встановити, що взяття під варту не може бути застосовано до раніше несудимих осіб, підозрюваних або звинувачених у здійсненні злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін до п'яти років, за винятком випадків, коли особа переховується від органів слідства або перешкоджає розслідуванню справи.

Щодо підстав застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, законопроектом вводиться механізм, згідно з яким підозрюваний, обвинувачений по таких справах може бути взятий під варту лише у разі невнесення ним коштів як заставу або укриття від органів слідства або перешкодження розслідуванню справи.

Законопроектом також встановлено перелік складів злочинів в сфері господарської діяльності, притягнення до відповідальності за які можливо виключно на підставі скарги потерпілого. При цьому порядок притягнення до кримінальної відповідальності по скарзі потерпілого передбачає, що відповідна кримінальна справа підлягає припиненню у випадку, якщо потерпілий примириться з обвинуваченим до моменту видалення суду до дорадчої кімнати для ухвалення вироку.

Притягнення до кримінальної відповідальності лише за наявності скарги потерпілого стосується складів злочинів, передбачених статтями 2031 "Незаконний обіг дисків для лазерних систем прочитування, матриць, обладнання і сировини для їх виробництва", частиною першої статті 206 "Протидія законній господарській діяльності", 219 "Доведення до банкрутства ", 229 "Незаконне використання знаку для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованої вказівки походження товару ", 231 "Незаконний збір з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю", 232 "Розголошування комерційної або банківської таємниці ", 2321 "Незаконне використання інсайдерської інформації", 2322 "Приховання інформації про діяльність емітента" діючого Кримінального кодексу України.

Крім того, законопроектом пропонується внести зміни до деяких статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, що встановлюють адміністративну відповідальність за порушення в сфері господарської діяльності, а також виключити статтю 1602 "Незаконна торгівельна діяльність", яка дублює зміст статті 164 "Порушення порядку здійснення господарської діяльності" і статтю 168 "Випуск у продаж нестандартної продукції", який дублює зміст статті 167 "Випуск і реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів" названого Кодексу.

Злочинність і боротьба з нею: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини