RU

Німецька компанія допоможе Україні модернізувати ГТС

02.07.2012, 15:57
Німецька компанія допоможе Україні модернізувати ГТС - Фото
Фото: ukrgastech.com
Альтернативи модернізації української газотранспортної системи (ГТС) не існує. У цьому впевнений прем'єр-міністр Україна Микола Азаров, про що він сказав сьогодні в Києві на зустрічі з депутатом парламенту Німеччини Карлом Георгом Вельманом та представниками компанії Ferrostaal.

Як повідомляє прес-служба уряду, керуючий директор компанії Ferrostaal Марк Нойман, який увійшов до складу делегації, розповів про виконану роботу в рамках реалізації спільного з НАК Нафтогаз України пілотного проекту з модернізації української газотранспортної системи.

В уряді зазначають, що проект передбачає глибоку модернізацію компресорної станції "Бар" і за відносно невеликі гроші дасть змогу істотно збільшити обсяги прокачування і ефективність використання енергоресурсів.

Представники компанії Ferrostaal звернули увагу на те, що протягом року вони вивчали технічні параметри української ГТС. Вони переконані, що глибинна модернізація української ГТС, яка за оцінками як вітчизняних, так і європейських фахівців коштує близько $5,3 млрд., окупиться раніше, ніж може бути введений в експлуатацію "Південний потік".

У свою чергу, прем'єр-міністр України відзначив, що альтернативи модернізації української газотранспортної системи в дійсності не існує. "Модернізація української ГТС - це найбільш дешевий і надійний спосіб забезпечити безперебійну поставку енергоресурсів в Європу", - зазначив Азаров. Він підкреслив, що особливу актуальність це питання має, враховуючи сильні морози, які наші країни пережили минулої зими. "Аномальні морози показали, що ні "Північний потік", ні "Південний потік" не мають і в найближчому майбутньому не будуть мати надійних газосховищ, які могли б бути задіяні в період аномально низької температури повітря", - підкреслив Азаров.

За його словами, щоб реалізувати проект з модернізації української ГТС, необхідно створити консорціум за участю України, Росії та Європейського Союзу, але в цьому повинні бути зацікавлені всі три сторони.

Азаров привітав початок реалізації пілотного проекту, який передбачає модернізацію компресорної станції "Бар". При цьому він заявив, що всі промисловці Німеччини можуть твердо розраховувати на підтримку з боку уряду України тих проектів, які спрямовані на модернізацію економіки.

Очікується, що представники компанії Ferrostaal і НАК Нафтогаз України сьогодні підпишуть Меморандум про взаєморозуміння щодо пілотного проекту модернізації компресорної станції "Бар". Намір фінансувати цей проект підтвердив Дойче Банк.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини