RU

Німецькі компанії інвестують у сонячні електростанції 400 млрд. євро

13.07.2009, 10:50

У Мюнхені 13 липня буде офіційно представлено проект "Desertec" вартістю у 400 мільярдів євро. В африканській пустелі планується побудувати сонячні електростанції для поставок екологічно чистої енергії в Європу.

За інформацією "Deutsche Welle", два десятки провідних технологічних і енергетичних концернів, страхових і фінансових інститутів Німеччини, серед яких "Siemens", E. ON, RWE, "Deutsche Bank", "Munchner Ruck" та інші, збираються реалізувати гігантський проект. В африканських пустелях планується побудувати сонячні теплові електростанції для поставок екологічно чистої енергії в Європу. Проект, названий "Desertec", буде офіційно представлений у Мюнхені в понеділок, 13 липня. Його вартість оцінюється у 400 мільярдів євро, перша електроенергія почне надходити через 10 років.

Технологія, яку передбачається використати, з середини вісімдесятих випробувана в Каліфорнії, а пізніше - на півдні Іспанії. Водночас критики сумніваються у можливості реалізації проекту. При цьому вони покликаються на надзвичайно високу вартість його реалізації і політичні чинники ризику в регіоні. Президент Європейського об'єднання відновлюваних джерел енергії "Eurosolar" Герман Шеєр, зокрема, звертає увагу на те, що електроенергія, що видобувається таким способом у Сахарі не буде дешевою. За його словами, на ціні відіб'ються дуже великі витрати на технічне обслуговування - враховуючи постійні піщані бурі і різке коливання температури.

Водночас прихильники проекту не сумніваються в його успіху. Агентство АР наводить слова голови концерну "Siemens" Петера Лешера, на думку якого передача електроенергії з Африки в Європу технічно обґрунтована і дуже вигідна економічно. Голова RWE Юрген Гросман відмітив, що проект знаходиться на початковій стадії, наголосивши, що концерн буде неодмінно брати участь в його реалізації.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини