RU

МЗС України проти консорціуму з Росією "під Газпром"

26.12.2011, 14:40
МЗС України проти консорціуму з Росією
33cc00e01d0def6c694e0a3d97be6f8f.jpg
Україні не потрібен тристоронній консорціум, в якому з боку ЄС братимуть участь афілійовані з Газпромом компанії. Про це заявили в МЗС України. На думку експертів, консорціум буде створений без участі ЄС.

Як повідомляє радіо Свобода, російсько-українські газові переговори тривали майже рік. У підсумку, українська сторона так і не змогла добитися зниження ціни на російське паливо. Отже, до державного бюджету довелося закласти цифру $416 за тисячу кубометрів. Однак, українські чиновники заявляють, що газові переговори з РФ тривають, і висловлюють надію, що взаємоприйнятне рішення таки буде знайдено.

Зараз Москву найбільше цікавить українська газотранспортна система, вважають експерти. І створення двостороннього консорціуму, без участі ЄС, є головною вимогою Росії щодо зниження ціни на паливо. Поки Київ не погодився на це. Однак, на думку наукового директора Інституту євроатлантичного співробітництва Олександра Сушка, невдовзі це може трапитись.

"Найбільш вірогідним сценарієм є укладення додаткової угоди з Росією, результатом чого стане передача частини власності або управління українською трубою Росії, - зазначає Сушко. - Якщо Путіну перед виборами потрібно буде додати цей аргумент до своїх позицій, то він відмовиться від однієї чи двох найбільш неприйнятних для українського уряду вимог, після чого українська сторона погодиться на ці умови".

Як зазначає радіо, протягом останнього тижня з боку українських чиновників звучали заяви про ігнорування європейською стороною енергетичних інтересів України. Президент Віктор Янукович заявляв, що мета Києва - створення тристороннього консорціуму, однак наразі немає жодних позитивних результатів у цьому питанні, і виною тому - європейська сторона.

Цю ж думку висловив у п'ятницю і директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин. "Це не позиція українського уряду - створювати двосторонній консорціум, це, по-перше, позиція російського уряду. А по-друге, ми не бачимо особливого інтересу з боку європейської сторони. Давайте вже відверто, якщо з європейської сторони будуть компанії, які фактично афілійовані з Газпромом, то чи реальний це тристоронній консорціум? Або це з двох сторін дві руки, тільки одна така гарна в європейській рукавичці, а інша - в російській", - каже Волошин.

На думку ж керівника представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, створенню тристороннього консорціуму сьогодні заважає корупція в Україні. "Європейський Союз уже давно готовий брати участь і в консорціумі, і в модернізації газотранспортної системи, - каже Ланге. - Але складається враження, що Україна хоче зберегти ці корупційні схеми, які домінують в цьому секторі. А співпраця з Євросоюзом без прозорості є неможливою".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини