RU

МЗС: Онищенко повинен оцінювати не заяви, а якість сиру

11.02.2012, 08:00
МЗС: Онищенко повинен оцінювати не заяви, а якість сиру - Фото
7dabe9f7c0dcb09792f21e9d96b6cd3a.jpg
У Міністерстві закордонних справ України висловлюють обурення останніми заявами керівника Росспоживнагляду, головного державного санітарного лікаря РФ Геннадія Онищенка щодо "сирної проблеми".

"Останні заяви Геннадія Онищенка тільки посилюють підозри в політичному підгрунті так званої "сирної проблеми", що виникла у відносинах між Україною і Росією", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, якого цитує Інтерфакс-Україна.

За його словами, для українського зовнішньополітичного відомства не зрозуміло, яким чином публічні висловлювання міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, який за своєю посадою зобов'язаний захищати інтереси національних виробників, можуть вплинути на якість українського сиру. "Якісний або не якісний сир - це абсолютно не залежить від тональності висловлювань міністра закордонних справ України, і Геннадій Онищенко повинен оцінювати не політичні заяви глави МЗС України, а якість сиру. Якщо ж він звертає увагу суто на заяву, то це говорить про політичне підгрунтя , що стоїть за діями Геннадія Онищенка ", - резюмував Волошин.

Нагадаємо, Росспоживнагляд почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів українських виробників. За словами Онищенко, дана продукція не відповідає російським вимогам технічного регламенту на молочну продукцію та молоко.

Днями міністр Присяжнюк зумів знайти спільну мову з російськими колегами. Проте вчора глава Росспоживнагляду Онищенко заявив, що ці домовленості - скасовані, тому що йому не сподобалися заяви прем'єр-міністра України і голови МЗС.

"Виникає питання - чи була компетенція у міністра сільського господарства Україна для ведення переговорів і прийняття рішень? Продемонстрований плюралізм думок сам по собі є проблемою, але ми готові почекати вироблення єдиного погляду на цю позицію всередині виконавчої влади України та визначення компетенції відомства, яке буде його висловлювати. Ми навіть готові до того, що подальші переговори по постачаннях сиру буде вести Міністерство культури України "- заявив Онищенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини