RU

МЗС просить не перетворювати газове питання в інструмент тиску на Україну

24.11.2008, 13:40

Питання газу не повинне бути політичною категорією і інструментом тиску на іншу державу. Так вважають у Міністерстві закордонних справ України, про що сьогодні на брифінгу сказав керівник прес-служби МЗС Василь Кирилич.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Кирилич зазначив, що питання узгодження всіх позицій за газовими угодами є предметом перемовин між суб'єктами, які працюють у цій сфері - зокрема, "Нафтогазом України", "Газпромом" та іншими господарюючими суб'єктами.

"Я хотів би наголосити, що для нас газ - абсолютно економічна категорія. Я би не хотів, щоб газ став політичною категорією, а означає, ставав би інструментом тиску на іншу державу", - зазначив він.

Нагадаємо, 24 листопада "Газпром" повідомив, що підготував механізм судового впливу на Україну за несплату боргів за газ.

Вчора, 23 листопада, Президент РФ Дмитро Медведєв заявляв, що Росія готова у разі потреби примусити Україну повернути борг за газ через суд. "Це будуть заходи в рамках адміністративного права, адміністративних повноважень", - пояснив він. "Це заходи, які визначив "Газпром" як постачальник і уряд РФ. Це - адміністративні заходи", - сказав глава російської держави.

Раніше Президент Російської Федерації дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством", - сказав Д.Медведєв.

У свою чергу О.Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.

Тим часом Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко наполягає на тому, що "Газпрому" за постачання газу заборгувала компанія "Росукренерго", і Україна до цих боргів стосунку не має.

Про непрості відносини України і Росії >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини