RU

МВФ вимагає від України не тільки підвищення цін на газ

07.11.2011, 10:11
МВФ вимагає від України не тільки підвищення цін на газ - Фото
Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард. Фото: ЕРА
Міжнародний валютний фонд вимагає від України не тільки підвищення тарифів на газ для, а й збільшення резервного фонду держбюджету і коригування проекту бюджету на 2012 рік. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "МВФ пішов на перерву".

Видання відзначає, що МВФ наполягав на одномоментному підвищенні тарифів на газ для населення на 30% і для теплокомуненерго на 60%. "Валютний фонд міг би погодитися на плавне підвищення тарифів. Однак у Кабінеті міністрів розраховують на успішний підсумок газових переговорів з Росією, тому на даний момент корекція тарифів небажана", - сказало джерело, знайоме з ходом переговорів. Враховуючи, що природний газ становить близько 70% у структурі тарифу на тепло, його здорожчання на 60% для ТКЕ підвищить тариф на централізоване опалення в середньому на 42%. В цілому зростання вартості газу, тепла та гарячої води може додати до споживчої інфляції до 2,1 процентного пункту.

Питання коригування тарифів ЖКГ виявилося не єдиною проблемою в ході переговорів. У МВФ наполягають на внесенні коректив до бюджету 2012 року, пропонуючи розраховувати його, ґрунтуючись на зростанні ВВП в 4%, а не на раніше закладених 5%. "Обсяг номінального ВВП в 2011 році, навіть у випадку 4-процентного зростання економіки, буде вище очікуваного і досягне запланованого нами рівня. Тому корекція не потрібна", - заявило джерело. Однак цей аргумент не переконав МВФ. В результаті було запропоновано перерахувати доходи держбюджету на основі більш реалістичного прогнозу зростання ВВП, в результаті чого його дохідна частина повинна бути знижена на 3 млрд грн. Крім того, як альтернатива розглядається можливість прийняття низки заходів щодо збільшення доходів держбюджету, додав співрозмовник. Минулого тижня перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова визнала, що сторони обговорюють обсяг розриву в держбюджеті: "Як тільки цей розрив стане зрозумілий, ми будемо обговорювати, яким способом його закрити: зниженням держвидатків або збільшенням доходів".

Джерело уточнило, що МВФ запропонував збільшити резервний фонд держбюджету з 3 млрд.грн. до 5 млрд.грн., а також розширити прогресивну шкалу оподаткування фізичних осіб. До 2011 року в Україну стягувалося 15% від доходів громадян. З 1 січня введена ставка 17% для випадків, коли щомісячний дохід громадянина перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати на початок року (941 грн.) - тобто понад 9410 грн. "Валютний фонд вимагає підвищити ставку прибуткового податку на 2% для забезпечених громадян, чиї місячні доходи в 15 разів перевищують прожитковий мінімум", - сказало джерело. Враховуючи, що 1 грудня прожитковий мінімум збільшиться до 1004 грн., підвищена ставка податку може торкнутися середнього класу, який легально отримує більше 15,06 тис.грн. Зазначимо, що в Мінфіні ще у вересні почали вивчати доцільність підвищення ставки податку до 20% для найбагатших громадян, чий дохід становить більше 100 мінімальних зарплат на місяць (тобто 100,4 тис.грн). Це дозволить направити до місцевих бюджетів 93,3 млн.грн.

Нагадаємо, в п'ятницю завершився візит місії МВФ, яка працювала в Києві з 25 жовтня до 3 листопада. За її підсумками в представництві МВФ повідомили, що, незважаючи на "прогрес в обговоренні заходів економічної політики, необхідних для завершення другого перегляду програми", сторони взяли паузу "для доопрацювання технічних питань".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини