RU

МВФ розповів, чому не дає грошей Україні

13.02.2012, 09:23
МВФ розповів, чому не дає грошей Україні - Фото
24d512552e3fff6c6e0d52c4286c9134.jpg
Фіскальні результати України в 2011 році не виправдали очікувань, так як сумарний дефіцит сектора державного управління і НАК Нафтогаз України перевищив цільовий показник на кінець року. Про це йдеться в листі постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра першому віце-прем'єр-міністру України Андрію Клюєву, направленому за результатами недавніх переговорів.

Як повідомляє УНІАН, в рекомендаційному огляді "Україні - політичні заходи, спрямовані на відновлення довіри і продовження програми, підтримуваної фінансуванням Фонду" зазначається, що Україні необхідно зміцнювати держфінанси для скорочення державного боргу, який в 2010-2011 рр. зріс втричі, досягши рівня 40% ВВП.

МВФ наполягає на необхідності підвищення цін на газ для населення України на 30% і для підприємств комунальної теплової енергетики (ТКЕ) на 58%. На думку фінансової установи, навіть після такого підвищення цін населення і ТКЕ будуть платити менше 25% від вартості імпортованого газу, а значить, уряду необхідно буде проводити подальше підвищення тарифів. "Уряд повинен оголосити про графік подальшого 20-процентного підвищення тарифів на газ, яке буде відбуватися раз на півроку, до часу, поки не буде забезпечено повне відшкодування вартості ресурсу", - вважають в МВФ.

Фонд також рекомендує Україні скасувати спеціальні режими оподаткування по відношенню до офшорних зон як один з кроків для скорочення державного боргу, який досяг за підсумками 2010-2011 рр.. 40% ВВП проти 12% в 2007 році.

Крім того, у Фонді вважають за необхідне підвищити ставку податку на доходи фізосіб, сума доходу яких перевищує 10 мінімальних заробітних плат (10,73 тис. грн.) З 17% до 20%.

Також МВФ рекомендує Україні ліквідувати "податкові ями", які підривають базу оподаткування, зокрема рівень оплати ПДВ, наголошується в листі.

Щодо фіскальної політики Україні МВФ рекомендує ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування ПДВ, яка на сьогодні залишається, а також до 1 липня вийти на 75% відшкодування ПДВ в автоматичному режимі й скоротити термін відшкодування до 30 днів.

Нагадаємо, Україна намагається відновити співпрацю з МВФ в рамках відкритої влітку 2010 року програми stand-by на загальну суму понад $ 15 млрд. На початку лютого пройшли зустрічі української делегації з представниками Фонду в Вашингтоні, а прем'єр-міністр Микола Азаров провів переговори з главою МВФ в Швейцарії. За результатами зустрічей ніяких конкретних рішень прийнято не було.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини