МВФ заявляє про можливість розширеного фінансування для України

27.03.2020, 09:20
МВФ заявляє про можливість розширеного фінансування для України - Фото
Крісталіна Георгієва (Фото: ЕРА)

У Міжнародному валютному фонді заявили про "дуже хороший прогрес" у переговорах з Україною щодо нової програми розширеного фінансування (EFF) для країни. Офіційна заява директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої розміщена на сайті фонду.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вона озвучила умови, виконання яких дозволить збільшити раніше домовлене фінансування (більше нині обумовлених $5,5 млрд).

"Ухвалення законодавства щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи дозволило б швидше просунутися вперед і завершити роботу над параметрами нового договору, з доступом до більших ресурсів, ніж передбачалося раніше", - підкреслила Георгієва.

Читайте також: Коломойський або дефолт. Який вибір зробить Володимир Зеленський

"Антиколомойський" законопроект прямо стосується судових процесів, ініційованих екс-власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим проти націоналізації банку.

  • Financial Times пише, що МВФ може збільшити розмір допомоги Україні до $8 млрд, якщо там приймуть "антиколомойський" закон; тоді також з'явиться можливість отримати ще $1 млрд від Світового банку, Євробанку реконструкції та розвитку і Євросоюзу.
  • До Ради вже внесено цей законопроект №3260. Ось його суть.
  • У першій версії законопроекту 2571 також встановлювалася конкретна формула "реального збитку" (зобов'язання за вирахуванням капіталу, зваженого на якість активів). Власник банку повинен сам звернутися до аудитора, щоб довести такий збиток. Від цієї позиції автори відмовилися. Детальніше про те, як писали цей документ і навіщо він потрібен - тут>>>.
  • Рада була близька до голосування за скорочену версію законопроекту 2571 на початку лютого, але тоді доопрацьовану версію авторства голови фінкомітету Данила Гетманцева не схвалив МВФ. Деталі тут>>>.
  • Ухвалення закону входить у список prior actions, які Україна повинна виконати для отримання нової програми МВФ. Зараз Україна претендує на розширену допомогу МВФ через пандемію коронавірусу.
  • Депутати з орбіти олігарха Ігоря Коломойського (Олександр Дубінський, Ігор Палиця, Ольга Василевська-Смаглюк та ін.) подали альтернативні версії законопроекту.

Читайте російською: МВФ заявляет о возможности расширенного финансирования для Украины

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса