RU

МВФ визнав суперечку між "Нафтогазом" і "РосУкрЕнерго" комерційною

13.12.2010, 09:35
МВФ визнав суперечку між
6223e82c97eabe6469ee898369575209.jpg

МВФ визнав суперечку між "Нафтогазом" і "РосУкрЕнерго" комерційною
У Міжнародному валютному фонді справу про передачу НАК "Нафтогаз" газу для "РосУкрЕнерго" називають "комерційною суперечкою". Про це виданню "Washington Post" заявив представник МВФ.

"Це комерційна суперечка між "Нафтогазом", державною газовою компанією, і "РосУкрЕнерго", - заявив представник фонду, що побажав зберегти анонімність, коментуючи лист колишнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

"Ми розуміємо, що врегулювання було досягнуто за рахунок покладання чистих фінансових зобов'язань на "Нафтогаз"… І хоч ціна питання не є незначною, врегулювання є керованим ризиком для макроекономічної стабільності України", - додав представник МВФ.

Водночас, за його словами, МВФ на лист Ю.Тимошенко буде "реагувати у свій час".

Нагадаємо, раніше Міністр палива і енергетики Юрій Бойко повідомив, що компанія "Росукренерго" вже перерахувала НАК "Нафтогаз України" $1,7 млрд. боргу, переуступленого НАК російським "Газпромом" у 2009 році.

У свою чергу, НАК "Нафтогаз України", за інформацією Державної митної служби, поки не подавала документи до митних органів про оформлення газу на користь компанії "Росукренерго" у рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Згідно з постановою Кабміну N1061 від 15 листопада 2010 року митне оформлення газу на користь "Росукренерго" буде відбуватися на основі копії зовнішньоекономічного договору (контракту), копії договору (контракту) на зберігання газу в ПСГ, копії рішення Стокгольмського арбітражу і рішень Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня того року і Апеляційного суду Києва від 17 вересня того року, підтверджуваного зобов'язання НАК "Нафтогаз України" перед "Роукренерго" за газ.

За інформацією Міністерства палива і енергетики, згідно з пакетом домовленостей між НАК "Нафтогаз України" і компанією "Росукренерго", передача 12,1 млрд. кубометрів газу буде відбуватися поетапно, що дасть змогу зберегти газовий баланс України і не допустити виникнення будь-яких непередбачених подій при проведенні опалювального сезону 2010-2011 рр.

Також раніше повідомлялося, що Лідер ВО "Батьківщина" Ю.Тимошенко передасть публічні листи членам Ради директорів Міжнародного валютного фонду з проханням перед виділенням наступного траншу Україні вивчити підстави для передачі компанії "Росукренерго" $5,4 млрд.

Енергетична безпека: добірка новин>>>
"Росукренерго": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини