RU

МВФ: Україна повинна підняти тарифи на газ для населення

12.09.2011, 14:07
МВФ: Україна повинна підняти тарифи на газ для населення - Фото
1e12c8a0a68da6a025db1dbb600dfd42.jpg

МВФ: Україна повинна підняти тарифи на газ для населення
Міжнародний валютний фонд (МВФ) як і раніше наполягає на підвищенні тарифів на газ в Україні для продовження фінансової співпраці з країною. Про це повідомив представник МВФ в Україні Макс Альєр в ході круглого стола у Києві в понеділок.

"Що стосується питання цін на газ, то ця умова була закладена в програму. Вона залишається дуже важливою", - сказав Альєр, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Зі слів представника МВФ, реалізація такого кроку необхідна для скорочення витрат державного бюджету на підтримку НАК Нафтогаз України.

Альєр наголосив, що МВФ згодний з необхідністю захисту малозабезпечених верств населення від підвищення цін на енергоносії, однак проти субсидування громадян, яким під силу оплачувати газ за більш високими цінами. В зв'язку із цим він нагадав, що спочатку уряд зобов'язався підвищити тарифи на газ на 50% ще в квітні поточного року, але в подальшому ці вимоги були пом'якшені.

Представник МВФ також заявив, що ситуація у відносинах з Україною не зводиться виключно до питання підвищення тарифів на газ. З його слів, фахівці МВФ продовжують дискусії з урядом з приводу параметрів держбюджету на 2012 рік. При цьому Альєр повідомив, що в 2012 році очікується дефіцит бюджету в розмірі 2,5% ВВП, тоді як в поточному - 3,5%.

Нагадаємо, МВФ наприкінці липня 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною, затвердивши для країни нову програму stand-by на SDR10 млрд. (близько $16 млрд.). Тоді ж Київ отримав перший транш в розмірі 1,25 млрд. SDR. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by в розмірі 1 млрд. SDR (близько $1,6 млрд.).

Програма stand-by передбачала виділення Україні щоквартально ще восьми траншей, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по SDR1 млрд. кожний, за винятком останнього в розмірі SDR0,75 млрд.

Однак місія Фонду, що працювала в березні у Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення щодо виділення чергового траншу для країни. МВФ чекав від України затвердження пенсійної реформи і розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.

В уряді допускають, що два транша програми stand-by можуть бути об'єднані, що дозволить поповнити валютні резерви НБУ одразу приблизно на $3 млрд.

Держбюджет України: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини