RU

МВФ скептично ставиться до податкової амністії в Україні

30.03.2021, 15:06
МВФ скептично ставиться до податкової амністії в Україні - Фото
Ілюстрація: depositphotos.com

Міжнародний валютний фонд (МВФ) скептично ставиться до податкової амністії як в Україні, так і загалом, тому що в довгостроковій перспективі амністії призводять до зменшення податкових зборів. Про це розповів глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Пільгові податкові ставки для певних груп платників податків, очевидно, будуть сприйматися позитивно. Але це не обов'язково означає, що це належна політика. Ми скептично ставимося до податкових амністій загалом", – сказав Люнгман.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Глава представництва додав, що податкові амністії часто шкодять збору податків у довгостроковій перспективі, оскільки вони демотивують громадян платити податки, створюючи надію на ще одну амністію в майбутньому.

Однією з ключових цілей МВФ в Україні є відновлення стійкої фіскальної політики, що вимагає обмеження витрат і збереження рівня доходів на нинішньому рівні, додав Люнгман.

"У разі проведення податкової амністії, державні службовці та їхні найближчі родичі і пов'язані особи не повинні підпадати під її дію. Також важливо не дозволити використовувати амністію для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом та корупцією", – резюмував глава представництва МВФ в Україні.

Швидка допомога з питань надання податкової, фінансової і статистичної звітності – це Liga: Report. Спробуйте універсальний онлайн-сервіс і звітуйте просто де завгодно і коли завгодно. Отримайте доступ вже сьогодні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини