RU

МВФ планує виділити $650 млрд для порятунку світової економіки

24.03.2021, 10:28
МВФ планує виділити $650 млрд для порятунку світової економіки - Фото
Міжнародний валютний фонд (Фото: Jim Lo Scalzo/ЕРА)

Міжнародний валютний фонд створить додаткові резервні активи загальним обсягом $650 млрд з метою полегшення виходу світової економіки з рецесії, пов'язаної з пандемією COVID-19. Про це йдеться в заяві директорки-розпорядниці Фонду Крісталіни Георгієвої, передає Укрінформ.

"Задовольняючи довгострокову глобальну потребу в резервних активах, нове виділення SDR (еквівалент валюти, застосовується МВФ – ред.) буде дуже корисним для всіх наших країн-членів і підтримає глобальне відновлення після кризи COVID-19", – зазначила Георгієва.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Це також, за її словами, може стати потужним сигналом про рішучість країн-членів МВФ зробити все можливе для виходу з найгіршої рецесії з часів Великої депресії.

Вона також заявила про намір до червня нинішнього року подати офіційну пропозицію до Виконавчого комітету МВФ про виділення $650 млрд на основі оцінки потреб країн-членів МВФ, статей угоди і мандата МВФ.

"Персонал МВФ розробить нові інструменти для підвищення прозорості та підзвітності використання SDR, зберігаючи при цьому резервні активи, характерні для SDR. Паралельно в Фонді вивчать варіанти перерозподілу SDR для країн-членів із потужними фінансовими позиціями для підтримки вразливих країн та економік із низьким рівнем доходу", – зазначила глава Фонду.

Передбачається, що в разі схвалення пакет додасть істотний прямий приріст ліквідності для національних економік без зростання боргового тягаря. Це також дозволить звільнити вкрай необхідні ресурси для країн-членів із метою допомоги в боротьбі з пандемією, включаючи підтримку програм вакцинації та інших невідкладних заходів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини