RU

МВФ незадоволений змінами до держбюджету України і тарифами на газ

28.07.2011, 09:33
МВФ незадоволений змінами до держбюджету України і тарифами на газ - Фото
d0c0dc42a0da283b28e2af9ca00da2d5.jpg

МВФ незадоволений змінами до держбюджету України і тарифами на газ

У Міжнародному валютному фонді незадоволені змінами в бюджеті України від 14 червня, якими його прибуткова частина збільшена на 14,47 млрд. грн., а витратна - на 11 млрд. грн., а також діючими тарифами на газ і тепло для населення. Про це йдеться у звіті за підсумками переговорів української урядової делегації з керівництвом МВФ.

Як повідомляє УНІАН, згідно з документом, в ході переговорів в.о. директора-розпорядника МВФ Джон Ліпські зазначив, що прибуткова частина бюджету була збільшена "незважаючи на пораду МВФ про невчасність таких дій, оскільки всім країнам варто зберігати будь-яке перевиконання прибутків для створення буферів безпеки".

У свою чергу, представники української делегації у відповідь на таку заяву зазначили, що збільшення прибуткової частини держбюджету "дозволило вирішити ряд питань контролю над витратами, зокрема, істотно поліпшити баланс Пенсійного фонду, зупинивши списання мільярдних сум за судовими рішеннями".

Також в ході переговорів українська делегація заявила, що повернутися до питання про необхідність підвищення тарифів на газ і тепло для населення доцільно після встановлення в Україні більш жорсткого контролю над інфляцією.

Однак керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс "висловив думку, що якщо з липня поточного року не почнеться щомісячне збільшення тарифів хоча б на 10% в місяць, то досягнути угоди про просування програми у вересні буде надзвичайно складно".

Також в ході переговорів керівництво МВФ погодилося з пропозицією української сторони перенести обговорення щорічних консультацій між Україною і МВФ з 6 липня на більш пізній термін. Українська сторона вважає, що обговорення цього питання можна провести після перегляду програми співпраці. Також в звіті говориться про те, що внаслідок переговорів сторони домовилися продовжити співпрацю.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини