RU

МВФ не чекає другої хвилі кризи

16.09.2009, 13:24

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не чекає другої хвилі кризи. Про це сказав голова МВФ Домінік Стросс-Кан в інтерв'ю тижневику "Polityka".

"Світова економіка починає відновлюватися. Останні дані підтверджують глобальну економічну стабілізацію. Кілька країн навіть повернулися на дорогу зростання. Азія - найперша на цьому шляху, але ситуація поліпшується і в Америці, і в Західній Європі", - сказав Д.Стросс-Кан, якого цитує "Reuters".

За його словами, незважаючи на це, безробіття, ймовірно, буде як і раніше зростати в майбутньому. "Відновлення залишається дуже нестійким. Приватний попит ще слабкий, фінансові проблеми тиснуть на споживання, а це свідчить про те, що в економіці ще є вільні ресурси і безробіття зростатиме протягом певного часу", - сказав голова МВФ.

Д.Стросс-Кан спростував точку зору деяких аналітиків, що чекають на другий етап глобальної рецесії. "Найгірша частина рецесії вже позаду нас, але відновлення буде поступовим. Наш основний сценарій не передбачає рецесію з двома нижчими точками. Світова економіка набиратиме швидкість до кінця поточного року і у 2010 році", - вказав він.

Голова МВФ також вказав, що не бачить ризику гіперінфляції внаслідок застосування урядових стимулів, і закликав до більш жорсткого ринкового регулювання.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини