RU

МВФ може відкласти надання кредиту Україні

12.10.2009, 15:37

Міжнародний валютний фонд (МВФ) або відкладе надання чергового траншу кредиту Україні, або надасть транш частково. Так вважають аналітики "ING Bank Ukraine".

"Уряд виконав вимоги МВФ тільки частково (або не виконав деякі з них взагалі), таким чином, підвищуючи ймовірність того, що надання наступного траншу кредиту МВФ буде відкладене, або транш буде наданий частково", - вказують експерти.

Зокрема, на їхню думку, наріжним каменем під час майбутніх переговорів стане той факт, що уряд не підвищив тарифи на газ для населення на 20% з 1 вересня. "Беручи до уваги, що це питання є досить гострим напередодні президентських виборів і може значно підірвати рейтинги діючих державних чиновників, ми вважаємо, що уряд спробує відкласти виконання цієї умови на післявиборчий період", - вважають експерти.

У свою чергу, Мінфін зазначає, що у випадку, якщо місія МВФ позитивно оцінить дії уряду і відповідність політики уряду вимогам МВФ, Україна може отримати четвертий транш кредиту в розмірі $3,8 млрд. 15 листопада 2009 року.

Нагадаємо, 12 жовтня, місія Міжнародного валютного фонду прибуває в Київ.

МВФ в листопаді 2008 року схвалив для України програму "stand-by" на загальну суму $16,4 млрд. і надав перший транш кредиту в $4,5 млрд. 12 травня Україна отримала $2,8 млрд. другого траншу кредиту. Третій транш становив $3,3 млрд. Четвертий транш обсягом $3,8 млрд. МВФ планував надати Україні до кінця 2009 року.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини