RU

МОЗ і фармацевти узгодять ціни на ліки від ВІЛ/СНІД

03.08.2012, 16:19
МОЗ і фармацевти узгодять ціни на ліки від ВІЛ/СНІД - Фото
c93d8683ac1cd75095fa601b34085114.jpg

Завищені ціни на ліки для хворих на ВІЛ/СНІД обумовлені різними підходами при формуванні вартості препаратів для державних і громадських організацій. Сьогодні фармацевтичні компанії та МОЗ попередньо домовилися про формування єдиного підходу до ціноутворення. Про це йшла мова сьогодні на брифінгу за підсумками переговорів між Міністерством охорони здоров'я, громадськими організаціями та компаніями-виробниками і дистриб'юторами антиретровірусних препаратів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, заступник міністра охорони здоров'я України Раїса Моісеєнко констатувала, що сьогодні є відмінності при проведенні закупівель ліків громадськими організаціями та при проведенні тендерних торгів МОЗ. "Що стосується різниці в цінах, які формуються компаніями для державних організацій і для громадських організацій - це зовсім різні підходи. Громадським організаціям компанії продають ліки за нульовими ставками, без накруток, вони не враховують ні витрати на реєстрацію лікарських засобів, ні витрати на упаковку і логістику", - пояснила вона.

За словами заступника міністра, сьогодні є зацікавленість і держави, і громадських організацій вийти на єдину цінову політику в закупівлях антиретровірусних препаратів.

"Компанії-виробники підтвердили, що вони зацікавлені в таких соціальних проектах. Ми будемо тиждень чекати результатів цих переговорів. Сподіваємося, що попередні домовленості буде виконано", - наголосила вона.

Моісеєнко також розповіла, що сьогодні в Україні 32800 пацієнтів отримують антиретровірусну терапію. За її словами, вже цього року у МОЗ є можливість збільшити кількість таких пацієнтів до 55 тисяч, у той час як за розрахунками потребують такої терапії 122 тисячі українців.

"Офіційно заявляю: медикаменти є в усіх центрах СНІДу в повному обсязі, і вони находитимуть і в подальшому", - додала заступник міністра.

У свою чергу, голова координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк додав, що результати сьогоднішніх переговорів мають бути відомі до 8 серпня. "Ми хочемо, щоб компанії-виробники надали Україні якісні ліки, але за тією ціною, за якою вони продаються в усьому світі. Чому так виходить, що одна і та сама індійська компанія продає двом недержавним організаціям - нашій (ЛЖВ) і некомерційній організації Міністерства охорони здоров'я препарати одного виробника, одного дистриб'ютора за цінами, що різняться в три рази? У нас є надія, що до 8 серпня буде відповідь", - сказав він.

Нагадаємо, раніше представники громадських організацій звинуватили МОЗ у закупівлі антиретровірусних препаратів за завищеними цінами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини