RU

МОЗ витратило 70% суми, виділеної на боротьбу з епідемією

09.11.2009, 11:08

Міністерство охорони здоров'я України витратило 70% суми, виділеної урядом на боротьбу з епідемією грипу. Про це сьогодні пише газета "Дело", покликаючись на дані головного санітарного лікаря України Олександра Біловола.

"Виходячи з того, що загалом на протиепідемічні заходи Кабмін передбачив 500 млн.грн., сума витрачених коштів складає близько 360 млн.грн.", - вказує видання.

За словами заступника міністра фінансів Володимира Матвійчука, з виділених Кабміном коштів 115 млн.грн. передбачені на закупівлю лікарських препаратів. На необхідну апаратуру - 100 млн., а 80 млн.грн. - на витратні матеріали. 51 млн.грн. призначений для дев'яти областей, де оголошено карантин. Значна частина коштів, очевидно, піде на потреби регіонів, які лише зараз перетинають епідемічний поріг.

З лікарських препаратів МОЗ насамперед запасається препаратом "Таміфлю", що лікує каліфорнійський грип. На його імпорт вже витрачено 33,5 млн.грн. (500 тис. доз по 67 грн. за упаковку з 10 таблеток). Усього планується витратити 60,3 млн.грн. - очікується поставка ще 400 тис. доз. З урахуванням того, що одному пацієнту для повного одужання вистачає упаковки ліків, то закупленого "Таміфлю" вистачить для лікування 700 тис. осіб. Поки що в Україні офіційно підтверджено захворювання каліфорнійським грипом трохи більше 30 людей. Навіщо міністерство здійснює такі масштабні закупівлі препарату, Біловол не зміг пояснити. Однак він підтвердив, що для профілактики "Таміфлю" використовувати не можна.

Ще 100 млн.грн. буде витрачено на медичне обладнання (апарати штучної вентиляції легень, фібробронхоскопи, пульсоксиметри, кардіометри і апарати для відкачування рідини з легень). "На обладнання нам потрібно 15 млн.грн.", - каже начальник управління охорони здоров'я Львівської міськради Володимир Зуб. Губернатор Львівщини Микола Кміть додав, що область закупить 20 апаратів для штучного дихання.

Свинячий грип: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини