Моз поверне німесулід до аптек після зміни інструкцій

21.07.2008, 09:24

Медичні препарати, що містять німесулід, повернуться до аптек після того, як в їхніх інструкціях із застосування з'явиться попередження про небезпеку цих препаратів для дітей. Про це повідомив директор Державного фармакологічного центру Міністерства охорон

Медичні препарати, що містять німесулід, повернуться до аптек після того, як в їхніх інструкціях із застосування з'явиться попередження про небезпеку цих препаратів для дітей. Про це повідомив директор Державного фармакологічного центру Міністерства охорони здоров'я України Віктор Чумак, пише "Дзеркало тижня".

"Фірми-виробники не поспішали вносити такі зміни, адже основним споживачем якраз і були маленькі діти, і тоді ми вирішили діяти радикально, повністю вилучивши препарати на основі німесуліду з аптек", — пояснив директор Державного фармцентру Мозу.

У вересні 2007 року Моз заборонило призначати німесулід дітям, молодшим 12 років. Причиною такого обмеження стали смертельні випадки серед маленьких дітей, яким призначали препарати з німесулідом, нагадав В. Чумак.

У червні цього року Моз зупинило дію реєстраційних посвідчень на всі лікарські засоби, що містять німесулід. Згідно з наказом відомства, препарати вилучили з реалізації до внесення змін до інструкцій.

"Зараз уже 20 фірм з 26 такі зміни внесли, і найближчим часом їм дозволять реалізувати препарати цієї групи", — повідомив В. Чумак.

Німесулід — ефективний жарознижувальний, знеболювальний, протизапальний препарат, що часом перевершує парацетамол та ібупрофен. Його застосовують для боротьби з підвищеною температурою тіла під час інфекційних захворювань у дітей, передусім при ГРВІ. Водночас, спеціальна медична література вказує на здатність німесуліду уражати печінку. У Європі використання німесуліду обмежене.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов