RU

Моз поверне німесулід до аптек після зміни інструкцій

21.07.2008, 09:24

Медичні препарати, що містять німесулід, повернуться до аптек після того, як в їхніх інструкціях із застосування з'явиться попередження про небезпеку цих препаратів для дітей. Про це повідомив директор Державного фармакологічного центру Міністерства охорони здоров'я України Віктор Чумак, пише "Дзеркало тижня".

"Фірми-виробники не поспішали вносити такі зміни, адже основним споживачем якраз і були маленькі діти, і тоді ми вирішили діяти радикально, повністю вилучивши препарати на основі німесуліду з аптек", — пояснив директор Державного фармцентру Мозу.

У вересні 2007 року Моз заборонило призначати німесулід дітям, молодшим 12 років. Причиною такого обмеження стали смертельні випадки серед маленьких дітей, яким призначали препарати з німесулідом, нагадав В. Чумак.

У червні цього року Моз зупинило дію реєстраційних посвідчень на всі лікарські засоби, що містять німесулід. Згідно з наказом відомства, препарати вилучили з реалізації до внесення змін до інструкцій.

"Зараз уже 20 фірм з 26 такі зміни внесли, і найближчим часом їм дозволять реалізувати препарати цієї групи", — повідомив В. Чумак.

Німесулід — ефективний жарознижувальний, знеболювальний, протизапальний препарат, що часом перевершує парацетамол та ібупрофен. Його застосовують для боротьби з підвищеною температурою тіла під час інфекційних захворювань у дітей, передусім при ГРВІ. Водночас, спеціальна медична література вказує на здатність німесуліду уражати печінку. У Європі використання німесуліду обмежене.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини