RU

Москаль пропонує Кабміну зробити вугілля підакцизним товаром

17.12.2014, 12:07
Москаль пропонує Кабміну зробити вугілля підакцизним товаром - Фото
Геннадій Москаль
Голова Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль пропонує Кабінету міністрів України внести вугілля в перелік підакцизних товарів. Про це йдеться на сайті губернатора.

За даними Москаля, в області окремі воєнізовані формування, створені відповідно до законодавства України, взяли на себе функції на свій розсуд дозволяти або забороняти доставку вантажів з боку так званої Луганської народної республіки на контрольовану Україною територію. Такі контролюючі функції посилилися останнім часом у зв'язку з відсутністю активних бойових дій і особливо стосуються переміщення вугілля.

"Гучні затримання контрабанди широко висвітлюються в ЗМІ, а дії військових подаються мало не як геройство. Хоча законодавство не надає військовим формуванням ніяких функцій контролю за переміщенням вантажів", - зазначив Москаль.

Щоб уникнути непорозумінь та впорядкування перетину вантажів, губернатор звернувся з пропозицією до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка посилити крайні блокпости, розташовані на лінії розмежування, підрозділами податкової міліції. "Хочу нагадати, що Україна відчуває гостру нестачу вугілля для теплоелектростанцій, у зв'язку з чим періодично виникають віялові відключення електроенергії. Разом з тим маса вугілля безконтрольно переміщається з боку ЛНР на контрольовану України територію, частина його затримується воєнізованими формуваннями, а частина безперешкодно йде далі. Щоб упорядкувати цей процес, пропоную віднести вугілля до підакцизної групи товарів, ввівши його символічний акциз. Який дасть податковій міліції право встановити жорсткий контроль за проходженням вугілля", - пропонує губернатор.

Він також просить Кабмін терміново внести на розгляд Верховною Радою питання про скасування декриміналізації контрабанди та посилення кримінальної відповідальності за її здійснення.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини