Москаль пропонує Кабміну зробити вугілля підакцизним товаром

17.12.2014, 12:07
Москаль пропонує Кабміну зробити вугілля підакцизним товаром - Фото
Геннадій Москаль

Губернатор просить внести на розгляд питання про скасування декриміналізації контрабанди та посилення кримінальної відповідальності за її здійснення

Голова Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль пропонує Кабінету міністрів України внести вугілля в перелік підакцизних товарів. Про це йдеться на сайті губернатора.

За даними Москаля, в області окремі воєнізовані формування, створені відповідно до законодавства України, взяли на себе функції на свій розсуд дозволяти або забороняти доставку вантажів з боку так званої Луганської народної республіки на контрольовану Україною територію. Такі контролюючі функції посилилися останнім часом у зв'язку з відсутністю активних бойових дій і особливо стосуються переміщення вугілля.

"Гучні затримання контрабанди широко висвітлюються в ЗМІ, а дії військових подаються мало не як геройство. Хоча законодавство не надає військовим формуванням ніяких функцій контролю за переміщенням вантажів", - зазначив Москаль.

Щоб уникнути непорозумінь та впорядкування перетину вантажів, губернатор звернувся з пропозицією до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка посилити крайні блокпости, розташовані на лінії розмежування, підрозділами податкової міліції. "Хочу нагадати, що Україна відчуває гостру нестачу вугілля для теплоелектростанцій, у зв'язку з чим періодично виникають віялові відключення електроенергії. Разом з тим маса вугілля безконтрольно переміщається з боку ЛНР на контрольовану України територію, частина його затримується воєнізованими формуваннями, а частина безперешкодно йде далі. Щоб упорядкувати цей процес, пропоную віднести вугілля до підакцизної групи товарів, ввівши його символічний акциз. Який дасть податковій міліції право встановити жорсткий контроль за проходженням вугілля", - пропонує губернатор.

Він також просить Кабмін терміново внести на розгляд Верховною Радою питання про скасування декриміналізації контрабанди та посилення кримінальної відповідальності за її здійснення.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам