RU

Мораторій і продаж землі фермерам. Опитування групи Рейтинг

30.10.2019, 12:01
Мораторій і продаж землі фермерам. Опитування групи Рейтинг - Фото
Фото: pixabay.com

Більшість українців - 70% - вважають, що власники земельних паїв повинні отримати право продавати/дарувати їх, але виключно вітчизняним компаніям або громадянам України. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг, яке проводилося 24-27 жовтня.

Як наголошується в коментарі до опитування, дві третини опитаних за те, щоб громадяни України мали право вільно купувати землі сільськогосподарського призначення.

60% схвалюють ідею надання права землевласникам отримувати кредит в банку під заставу своїх паїв. Приблизно стільки ж (57%) підтримують ідею встановлення обмеження максимальної площі землі с/г призначення у власності однієї особи. "Ці ідеї мають більше схвалення серед молодших респондентів та тих, хто має і обробляє свої земельні паї", - відзначають соціологи.

Читайте також результати жовтневого опитування КМІС.

Більше половини опитаних (53%) не підтримують скасування мораторію на купівлю/продаж земель сільськогосподарського призначення, одночасно 31% - підтримують. Серед останніх майже половина - власники паїв, які обробляють їх самостійно.

68% опитаних вважають, що в разі відкриття ринку, землі можна продавати фермерам, які працюють на ній, 61% - всім громадянам України, близько 40% - державним компаніям і вітчизняним агрохолдингам.

У той же час, продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям або іноземним компаніям підтримують близько 10% (проти - 82% опитаних).

"За останні два місяці зросла лояльність до фермерів, громадян України і державних компаній. Важливо, що молодь більш лояльна до всіх можливих суб'єктів ринку", - наголошується в коментарі групи Рейтинг.

Більшість власників паїв (73%) не вважають вартість оренди справедливою, протилежної думки - лише 15%.

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Опитано 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Близько чверті опитаних відзначили, що мають земельний пай: з них 6% - обробляють його самостійно, 17% - здають в оренду. Власників паїв найбільше на Заході, серед жителів сіл і осіб старшого віку.

Читайте російською: Мораторий и продажа земли фермерам. Опрос группы Рейтинг

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини