RU

Монополія на ринку електроенергії. АМКУ дав ДТЕК місяць на підготовку до захисту

02.06.2020, 16:56
Монополія на ринку електроенергії. АМКУ дав ДТЕК місяць на підготовку до захисту - Фото
Фото: прес-служба ДТЕК

Антимонопольний комітет України (АМКУ) завершив збір та аналіз доказів у справі про зловживання АТ "ДТЕК Західенерго" і ТОВ "Д.Трейдінг" в зоні Бурштинського енергоострова і направив компаніям попередні висновки для підготовки до засідання комітету. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

У комітеті нагадують, що почали розслідування в жовтні 2019 року. Його основні результати:

1) Група ДТЕК  у складі ДТЕК Західенерго і Д.Трейдінг у липні-жовтні 2019-го займала монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електроенергії і балансування в годинах як мінімального, так і максимального навантаження в торговельній зоні острова Бурштинської ТЕС;

2) від кінця липня ДТЕК Західенерго зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажів на ринку, що балансує, за вищими для споживачів цінами;

3) у липні-жовтні ДТЕК Західенерго встановлював на ринку "на добу вперед" в години максимального навантаження завищені й економічно необґрунтовані ціни на продаж електроенергії.

В АМКУ відзначають, що конкуренцію компанії могла б скласти електроенергія зі Словаччини, де в той період вона була значно дешевшою. Однак Д.Трейдінг, що також входить до групи ДТЕК, викуповував більшу частину пропускної здатності напряму Словаччина-Україна, чим обмежував імпорт. Тобто, ДТЕК Західенерго міг диктувати свої умови всьому ринку.

Зараз АМКУ дав ДТЕК Західенерго і Д.Трейдінг місяць на формування позиції захисту. Потім комітет призначить засідання, на якому розгляне справу за участю відповідачів.

В АМКУ попереджають, що в разі прийняття рішення, що підтверджує зловживання становищем, порушники будуть оштрафовані в розмірі до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції за останній звітний рік.

  • АМКУ почав розслідування про монополію ДТЕК Західенерго в межах Бурштинського енергоострова в жовтні 2019 року. "В рамках Бурштинського острова ми бачимо створення дефіциту на ринку "на добу вперед"... імпорт на енергоострів був обмежений, і це було не без участі групи ДТЕК. На цьому ґрунтується фабула про справу "ДТЕК Західенерго", - пояснював голова АМКУ Юрій Терентьєв.
  • Позицію АМКУ також підтримала Нацкомісія з тарифів, звинувативши Західенерго в порушеннях антимонопольного законодавства.
  • У ДТЕК називали звинувачення безпідставними.
  • У березні в Енергетичному співтоваристві Євросоюзу заявили, що допоможуть АМКУ розслідувати монополію ДТЕК.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини