RU

Молдова краде українську електроенергію, - ЗМІ

02.04.2012, 10:45
Молдова краде українську електроенергію, - ЗМІ - Фото
Фото: ЕРА
Як пише Комерсант-Україна в публікації "Струм тече крізь пальці", Кишинів обіцяє почати закупівлі енергії в Румунії, хоча, на думку експертів, це технічно неможливо. Однак і розірвати енергосполучення між двома країнами Україна не може - в цьому випадку без електроенергії залишиться частина Одеської області.

1 квітня Молдова, незважаючи на відсутність контрактів, продовжила відбирати українську електроенергію, розповів виданню начальник управління зовнішніх технологічних та економічних відносин НЕК Укренерго (забезпечує поставки електроенергії в Молдову) Юрій Кудренко. Кишинів відмовився підписати угоди, згідно з якими два найбільші постачальника - українська ДТЕК Пауер Трейд і Молдавська ГРЕС (розташована в Придністров'ї, входить до російської групи Інтер РАО ЄЕС) - піднімають ціни на 20%. Пауер Трейд просить збільшити тариф до $0,075, Молдавська ГРЕС - до $0,073 за 1 кВтг, повідомив минулого тижня віце-прем'єр Молдови Валерій Лазер.

Основна причина підвищення цін на електроенергію - значне зростання вартості газу, використовуваного для роботи турбін ГРЕС, говорить прес-секретар Інтер РАО ЄЕС Микола Горєлов. "Зараз поставки електроенергії в Молдову для Україні збиткові. Постачальник закуповує її на внутрішньому ринку за вищою ціною, ніж продає", - говорить високопоставлене джерело в Міненерго. В Україні оптова ціна на електроенергію за рік зросла майже на 20% - з 561,9 грн. за МВт в березні 2011 року до 670,9 грн. за МВт в березні 2012 року. "Крім того, збільшення ціни пов'язане з нерівномірним енергоспоживанням в Молдавії, - стверджує співрозмовник видання. - Через відсутність великих підприємств у цій країні коефіцієнт нерівномірності графіка навантажень (співвідношення поставок в нічний і денний час) дорівнює 0,35, тоді як у промислово розвинених країнах - 0,75-0,8 ". В результаті з 1 квітня українська електроенергія, яка поставляється в країну, буде оформлятися як сальдо-перетікання. Її ціна, згідно з постановою Нацкомісії регулювання електроенергетики, прирівнюється до оптової ринкової ціни, що на 20% вище вартості, запропонованої українською стороною. "Чим більше Молдова тягне з підписанням договору з України, тим більше вона в результаті змушена буде заплатити", - відзначають в міністерстві.

Минулого тижня на засіданні профільної урядової комісії прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат заявив, що більше 30% електроенергії в країну може поставляти Румунія. Юрій Кудренко з Укренерго вважає, що для здійснення постачань з Румунії енергопотужності Молдови надто слабкі, а власних генеруючих потужностей країна не має.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини