RU

Молдова буде зберігати газ в українських газосховищах. Уже почалися перші поставки

02.10.2020, 12:14
Молдова буде зберігати газ в українських газосховищах. Уже почалися перші поставки - Фото
Фото: пресслужба УТГ

Молдова буде зберігати газ в українських підземних газових сховищах і вже почалися перші поставки. Про це заявив глава Оператора ГТС України Сергій Макогон у Facebook.

Він зазначив, що Молдовагаз планує протягом жовтня-листопада закачати близько 100 млн м3 газу до українських ПСГ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Питання створення запасу газу для Молдови в Україні ми почали активно опрацьовувати ще влітку 2019 року, коли була невизначеність із продовженням транзиту через Україну. Подібний запас гарантує енергетичну безпеку Молдови і знижує залежність від єдиного постачальника газу", – написав Макогон і додав, що Україна стає гарантом регіональної енергетичної безпеки.

ГТС України – одна з найбільших у Європі. До її складу входять 37 600 км магістральних газопроводів 283 200 км розподільних мереж, газосховищ, компресійні і газовимірювальні станції. 13 підземних сховищ газу можуть зберігати понад 32 млрд кубометрів блакитного палива, що ставить їх на друге місце за обсягом у Європі після РФ.
  • За розрахунками аналітиків Wood Mackenzie, може скластися ситуація, коли європейські газосховища будуть наповнені, а постачання триватимуть. Одним із варіантів вирішення цього питання стане використання українських сховищ. Місткість українських сховищ становить 32 млрд кубометрів.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини