RU

Митний союз сказав, як Україні слід будувати ЗВТ з ЄС

15.12.2011, 13:13
Митний союз сказав, як Україні слід будувати ЗВТ з ЄС - Фото
385f72ce7587444f63e2711044f23059.jpg
Україна повинна була б провести консультації з Російською Федерацією перед тим, як укладати угоду про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Про це заявив відповідальний секретар Митного союзу Сергій Глаз'єв, виступаючи на конференції "Перспективи євразійської інтеграції України".

"Українське керівництво не веде консультацій ні з Росією, ні з Митним союзом щодо можливих наслідків участі України в зоні вільної торгівлі з Євросоюзом. Наступного тижня будуть тут переговори (саміт Україна-ЄС 19 грудня, - ред.)... По тій угоді (про зону вільної торгівлі з СНД, - ред.), яка була підписана в Петербурзі місяць тому, будь-яка сторона, якщо вона укладає з якоюсь третьою стороною преференційну торговельну угоду, вона зобов'язана провести консультації з партнерами", - сказав Глаз'єв, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він зазначив, що Росії небайдуже, на яких умовах Україна збирається підписати угоду про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Глаз'єв зауважив, що якщо угода про створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом веде "до істотного спотворення умов торгівлі", то це може вплинути на відносини в рамках зони вільної торгівлі з Російською Федерацією. Зокрема, він зазначив, що це може призвести до розмивання відносин у рамках зони вільної торгівлі з країнами СНД і в рамках Митного союзу.

Нагадаємо, 20 жовтня Україна і ЄС погодили основні параметри торговельної частини Угоди про асоціацію. Україна та ЄС ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з 2008 року. Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв розраховує, що угода про зону вільної торгівлі з Євросоюзом буде парафована 19 грудня на саміті Україна-ЄС.

Крім того, Клюєв повідомив, що угода про створення зони вільної торгівлі з СНД, яку було підписано в Санкт-Петербурзі 18 жовтня, буде подана на ратифікацію до Верховної Ради після Нового року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини