RU

Митний союз пригрозив Україні захисними заходами

28.02.2013, 17:48
Митний союз пригрозив Україні захисними заходами - Фото
Фото: kremlin.ru
Можливе створення зони вільної торгівлі України з Європейським союзом може призвести до запровадження захисних заходів з боку Митного союзу. Про це заявив міністр з торгівлі Євразійської економічної комісії Андрій Слєпнєв.

"Тут є юридичний аспект і економічний. З юридичної точки зору жодних проблем немає в існуванні двох зон вільної торгівлі. У нас є низка країн, в яких не те що дві, а кілька десятків угод про вільну торгівлю", - заявив Слєпнєв, якого цитує
Інтерфакс-Україна.

За словами
Слєпнєва, питання відносин між Росією та Україною досить серйозно обговорювалося в момент укладення угоди про вільну торгівлю в СНД. "Тут єдине, що може виникнути - це у випадку, якщо українська участь в ЗВТ з іншим великим партнером (ЄС, може, в майбутньому Китай чи ще хтось) істотним чином негативно впливатиме на виробників Митного союзу, то в цьому випадку ТЗ має можливість застосування відповідних захисних заходів", - сказав він.

Міністр уточнив, що в договорі про зону вільної торгівлі така можливість прописана і українська сторона про це "прекрасно знає".

"Що стосується укладення угоди про вільну торгівлю, то тут кожна сторона повинна зважувати для себе ефекти від цього політичного кроку, як це буде впливати на її внутрішнє виробництво, торгову сферу, в тому числі з іншими партнерами", - резюмував Слєпнєв.

Нагадаємо, сьогодні глава МЗС України
Леонід Кожара в черговий раз наголосив, що єдина прийнятна форма співробітництва України та Митного союзу - формат 3+1.

На саміті Україна - Євросоюз у Брюсселі президент
Віктор Янукович заявив, що Україна буде співпрацювати з Митним союзом лише у тій формі, яка не суперечить відносинам з ЄС - Київ націлений на підписання Угоди про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі з Європою.

У свою чергу, посол Росії в Україні
Михайло Зурабов в черговий раз дав зрозуміти, що Москву це не влаштовує. Він нагадав, що формат 3+1 не підходить Москві. "Треба враховувати те, що на політичному рівні така можливість (участь України в МС у форматі 3+1, - ред.) на сьогоднішній день розглядається як малоймовірна", - заявив Зурабов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини