RU

Митний кодекс набуде чинності з 1 червня

24.04.2012, 14:24
Митний кодекс набуде чинності з 1 червня - Фото
Фото: mintrans.gov.ua
Митний кодекс України набирає чинності з червня поточного року. Сьогодні документ опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради Голос України.

Згідно з чинним законодавством, Митний кодекс вступає в силу з першого числа другого місяця, що слідує за місяцем його опублікування, тобто, з 1 червня 2012 року.

Нагадаємо, в листопаді 2011 року Верховна Рада прийняла законопроект N8130-д в цілому 270 голосами. У січні 2012 року президент України його ветував. Доопрацьований документ був прийнятий 13 березня. З урахуванням пропозицій президента до документа внесено 148 поправок. 19 квітня голова держави підписав Митний кодекс.

Зокрема, згідно з документом, скорочено і кількість документів на вантаж - з 28 до 14 одиниць. Для іноземних автомобілістів збільшено термін перебування в Україні без спеціального дозволу зі своїм транспортом до року, раніше - півроку.

Дозволено ввезення товарів на територію України без оподаткування на суму 1 тис. євро для пунктів авіасполучення і 500 євро для сухопутних і морських пунктів пропуску.

У разі ввезення товарів на суму понад 10 тис. євро застосовуються повні ставки мита. Письмовому декларуванню з поданням митної декларації підлягають товари, сумарна вартість яких перевищує 10 тис. євро.

Встановлено перелік документів, що надаються митним органам для здійснення митного контролю, визначає перелік предметів, які належать до особистих речей громадян і не обкладаються податками при переміщенні через кордон.

Також документ передбачає декриміналізацію товарної контрабанди, тобто переводить це порушення до числа адміністративних.

Серед нововведень: право декларанта на здійснення митного оформлення товарів у будь-якому митному органі, проведення митного оформлення протягом 4 годин з моменту подання митної декларації, персональну відповідальність посадових осіб Митниці за неправомірні затримки митного оформлення, використання однієї декларації для здійснення різних митних формальностей, право декларанта задекларувати товари до моменту їх прибуття в Україну, звільнення декларанта від відповідальності за ненавмисні помилки.

Нова редакція Митного кодексу дасть потужний імпульс для розвитку бізнесу, заявляв раніше голова Держмитслужби Ігор Калєтнік. За його словами, кодекс вже отримав високу оцінку європейського та світового бізнес-співтовариства. Адже він максимально адаптує українське митне законодавство до міжнародних норм. Він забезпечить максимальне спрощення і прискорення митних процедур, а відповідно - і збільшення товарообігу, заявляв Калєтнік.

Незважаючи на всі позитивні моменти документа, представники опозиції розкритикували ряд норм Митного кодексу. Документ приймався з порушеннями, а кількість його норм, які можуть бути використані для маніпуляцій - зашкалює, вважає перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, бютівець Сергій Терьохін. "Я вперше бачу за чинної влади, коли президент вносить пропозиції, а їх де-факто відхиляють", - зазначив бютівець в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

За даними джерел Економічної правди, голова Держмитслужби Ігор Калетник і голова Комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік схилили на свій бік голову Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, який зробив все для того, щоб президент підписав Митний кодекс з усіма нормами, за які на нього було накладено вето минулого разу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини