RU

Митний союз стурбований прагненням України в ЗВТ з Євросоюзом

21.10.2011, 14:01
Митний союз стурбований прагненням України в ЗВТ з Євросоюзом - Фото
Фото: ЕРА

Про це він заявив в ході відео-мосту "Москва - Київ - Кишинів - Єреван - Астана" "ЗВТ - перший крок на шляху до ЄС?".

"Найголовніше - не розгубити той потенціал співпраці в зв'язку з подальшими змінами наших торгових режимів з третіми країнами", - сказав Глазьєв, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Зі слів Глазьєва, існує загроза, пов'язана з тим, що кожна держава зберігає самостійність в пошуку третіх партнерів, з якими також може створювати ЗВТ. "Загроза цій угоді (ЗВТ з СНД, - ред.) виходить, головним чином, від того проекту угоди про ЗВТ з ЄС, яку Україна зараз готує", - сказав відповідальний секретарь комісії Митного союзу.

З його слів, у разі виникнення реальних загроз для учасників ЗВТ з СНД необхідно буде провести консультації з метою захисту спільного ринку. "А я думаю, ця загроза цілком реальна з урахуванням того, що у нас не дуже добре йдуть справи з адмініструванням правил походження товарів", - сказав він.

Глазьєв також повідомив, що Україна не проводила яких-небудь консультацій з цього питання і цілком можливо, що їх може вимагати одна з країн СНД, що підписала договір по ЗВТ.

"І в цьому випадку, якщо уряди вважатимуть, що виникає загроза для нашої взаємної торгівлі, то наша угода почне розмиватися", - додав він.

У свою чергу, урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами-учасницями СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднання Валерій Мунтіян підтвердив наявність такої загрози, однак, з його слів, це питання чітко узгоджено при створенні ЗВТ з СНД.

"Крім того, це обоюдогостра модель, оскільки можуть бути загрози і з іншого боку, не тільки від України… Але ми зробили все можливе, щоб ці ризики мінімізувати", - зазначив Мунтіян.

Він закликав всі сторони більше звертати увагу на позитивні моменти створення ЗВТ в рамках СНД, а "не говорити про погане".

Нагадаємо, 18 жовтня в ході засідання глав уряду країн СНД в Санкт-Петербурзі було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі. У той же день прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив надію, що підписана угода про зону вільної торгівлі в рамках СНД набере чинності з січня 2012 року.

Угоду про ЗСТ підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизія. Не підписали угоду Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан.

Також Україна 19 жовтня завершила переговори по створенню зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

Прем'єр-міністр України запевняє, що Угода про зону вільної торгівлі країн СНД не перешкоджає підписанню аналогічного документа з Європейським союзом.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини