RU

Митний пост-аудит поповнив бюджет майже на 1 млрд. грн.

18.12.2009, 11:42

За результатами пост-аудит-контролю надходження митних платежів до державного бюджету у цьому році становили 1062,1 млн. грн. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у Державній митній службі України.

У відомстві зазначають, що для України митний пост-аудит (впроваджений для виконання Кіотської конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур) - нова і найперспективніша форма митного контролю, хоч він є основною складовою митного законодавства європейських країн.

Його суть полягає у зменшенні обсягів митного контролю на кордоні і перенесенні усіх перевірок на етап "після випуску товарів". Отже, митний контроль переводиться у сферу відповідальності учасників зовнішньоекономічної діяльності.

"Якщо у 2008 році у складі митної вартості платниками податків було задекларировано роялті та ліцензійні платежі лише 250,8 тис. грн., то в поточному (станом на 19.11.2009 р.) завдяки проведеним виїзним перевіркам аналогічний показник вже становив 67,5 млн. грн., що у 269 раз більше, ніж за попередній період", - йдеться у повідомленні.

У Держмитслужбі зазначають, що у результаті суб'єкти ЗЕД почали самостійно платити недоплачені ними за три попередні роки податки з урахуванням роялті і ліцензійних платежів. "Це свого роду унікальне для України явище, враховуючи загальний рівень податкової культури", - зазначають митники.

Подальший розвиток пост-аудит-контролю буде спрямовано на розгортання цільових проблемних перевірок, повідомляють у відомстві. Так, передусім, буде здійснено детальний аналіз зовнішньоекономічних операцій, який передбачає застосовуння податкових преференцій. Крім того, активність митних аудиторів буде спрямована на аналіз оформлень гуманітарної допомоги у частині її цільового використання у вільному обігу.

Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини