RU

Митниця змушує перевізників платити за транзитний вантаж, - ЗМІ

29.02.2012, 09:10
Митниця змушує перевізників платити за транзитний вантаж, - ЗМІ - Фото
Фото: mintrans.gov.ua
В Одеському та Іллічівському портах знову утворилися затори - на цей раз митниця не пускає транзитні контейнера. Про це пише газета Сегодня в публікації "Перевізники запевняють: митниця придумала, як змусити платити за транзитний вантаж".

"Десятки машин, завантажених транзитним вантажем, скупчилися в портах", - повідомив виданню представник української асоціації міжнародних автоперевізників Дмитро Сергієнко. - Співробітники митниці без всяких пояснень і підстав не пускають контейнера. Коли намагаєшся з'ясувати, мовляв, чого чекаємо, в цьому відомстві туманно відповідають: "Є така команда від начальства". У результаті вантажі стоять тижнями, очікуючи дозволу митниці на виїзд з порту ".

За його словами, ситуація дійшла до абсурду: вантажоперевізники подають документи на проходження митних формальностей, але папери навіть не реєструють у канцелярії як "вхідні".

"Таким чином, митницею створюються передумови для створення корупційної схеми. Перевізників вантажів спеціально штовхають на дачу хабарів - для підприємців простий вантаж дорівнює банкрутству", - пояснив Сергієнко, додавши, що через штучно створеного затору українські превозчікі транзитних вантажів терплять колосальні збитки, а іноземні компанії, що раніше возівшіе вантажі через Одесу та Іллічівськ, йдуть в іноземні порти.

Обкласти даниною транзитні контейнера було практично неможливо, - стверджує директор одеських компаній вантажоперевізників. - За законом "Про транзит", такі вантажі не розмитнюються, а лише проходять реєстрацію. При цьому держава бере офіційне мито по 2 євро за один контейнер. Однак агенти компаній-транзитників символічно завжди дякували митникам, даючи тим по $50 за один пропущений контейнер. У порівнянні з розмірами хабарів, яким обкладені брокери та імпортери-експортери, - це мізер! ".

За словами представника ринку, така несправедливість явно стурбувала когось із вищих чинів Південної митниці, тому на початку 2012-го "зелений" коридор для транзитників раптом закрився. "Штрафні санкції та проста оплата одного контейнера коштують близько $100 в добу. За кілька тижнів доводиться платити вже тисячі доларів! - підраховує бізнесмен. Наприклад, в Іллічівську митники вже оголосили транзитників розмір подяки - $500 за пропуск одного контейнера".

У свою чергу, прес-секретар Південної митниці Олена Гусєва повідомила нам, що проблем з пропуском транзитних контейнерів в портах немає. "Митне оформлення транзитних вантажів в Одеському та Іллічівському портах здійснюється в звичайному режимі при повній відсутності нестандартних ситуацій", - зазначила співробітниця митниці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини