RU

Митниця відповіла Зеленському на "лайки в Facebook"

06.03.2020, 12:29
Митниця відповіла Зеленському на
Ілюстративне фото: pixabay.com

У січні-лютому Державна митна служба не змогла зібрати до державного бюджету 13 млрд грн через зниження імпорту сировинних товарів і міцну гривню. Як зазначають у відомстві, це чинники, на які Держмитслужба не впливає.

Зокрема, у відомстві уточнюють, що стягують податки з імпорту товарів, тобто відсоток від вартості товару, що ввозиться до України (за винятком пільгових). У січні-лютому порівняно з аналогічним періодом 2019 року оподатковуваний імпорт впав на $0,21 млрд, через що до бюджету перераховано на $0,27 млрд менше, пояснюють у відомстві.

Таке скорочення в Держмитслужбі пов'язують з падінням сировинного імпорту, що становить 43% від загального обсягу імпорту. Його падіння пояснюють, з одного боку, накопиченими в сховищах запасами газу, оскільки були побоювання, пов'язані з припиненням транзиту з 1 січня. З іншого боку, - скоротилося споживання газу в Україні через рекордно теплу зиму.

"На обсяги такого імпорту... Митниця НЕ впливає, зате впливають зміни кон'юнктури світових ринків, соціально-економічна ситуація в країні, рівень доходів населення та промислового виробництва", - зазначають у відомстві.

Другим ключовим фактором митних недонадходжень у Держмитслужбі називають невідповідність закладеного урядом у держбюджеті курсу гривні (27 грн/$) і фактичного курсу в січні-лютому (23,68-24,57 грн/$).

Як зазначають у відомстві, вартість імпортованого товару в доларах не змінилася, а в гривні вона знизилася. В результаті скоротилася кількість податків: у січні-лютому цього року порівняно з аналогічним періодом 2019-го в гривні зібрали менше на 12,3%. При цьому надходження у доларах $1,9 млрд залишилися практично незмінними, уточнюють в Держмитслужбі.

  • 4 березня президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді заявив, що "Митна служба повинна збирати надходження до бюджету, а не лайки в Facebook".

Читайте російською: Таможня ответила Зеленскому на "лайки в Facebook"

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини