Мітинги під НБУ хочуть зірвати переговори з МВФ - Смолій

Мітингувальники перед будівлею Національного банку України мають головною метою зрив переговорів України з МВФ, оскільки Фонд наполягає на активізації роботи держави щодо повернення коштів збанкрутілих банків. Про це заявив глава НБУ Яків Смолій на спільному брифінгу з головою фінансового комітету Верховної Ради Данилом Гетманцевим, передає кореспондент LIGA.net.
"Зрозуміло, що колишні власники банків не хочуть, щоб МВФ продовжував співпрацю з Україною. У нас є свідчення, що мітинги проплачені, серед можливих організаторів - Ігор Коломойський", - підкреслив глава НБУ.
Смолій додав, що він задоволений результатами місії Фонду, але не уточнив, коли саме НБУ очікує конкретного рішення. "Консультації проходять у Вашингтоні. З огляду на те, що в четвер там день Подяки, а в п'ятницю - вихідний, думаю, месседжі ми почуємо вже наступного тижня", - зазначив він.
Читайте також: (Не) віддати ПриватБанк Коломойському. Як Кабмін, НБУ і МВФ захищатимуть банк від олігарха
- Раніше сьогодні НБУ оприлюднив заяву, в якій повідомив про інформаційну кампанію, яку нібито замовив колишній акціонер ПриватБанку для дестабілізації роботи регулятора.
- Місія МВФ 22 листопада завершила офіційний візит в Україну. Результати роботи в Києві у Фонді вважають "плідними". Попередній візит - у кінці вересня - завершився без будь-якої конкретики, повідомлялося лише, що обговорення продовжиться. Ключові дискусійні позиції були озвучені вже тоді: суперечка про націоналізацію ПриватБанку, гарантії незалежності НБУ, консервативний бюджет на 2020 рік.
Комментарі