RU

Мін'юст знайшов спосіб як скасувати стягнення з Привату 10 млрд грн на користь Суркісів

07.09.2020, 11:44
Мін'юст знайшов спосіб як скасувати стягнення з Привату 10 млрд грн на користь Суркісів - Фото
Денис Малюська (Фото: прес-служба Кабміну)

Міністерство юстиції підготувало законопроект, який блокує виконання рішення Печерського районного суду про примусове стягнення з ПриватБанку 10 млрд грн на користь шести офшорних компаній Григорія і Ігоря Суркісів. Про це написав на своїй сторінці в Facebook міністр юстиції Денис Малюська.

"Ми підготували законопроект, який дає можливість не виконувати примусове виконання рішення суду", - написав Малюська.

Законопроектом пропонується доповнити закон "Про виконавче провадження" новим пунктом, де буде вказано, що примусове стягнення можливо тільки в тому випадку, коли майно відповідача заарештовано.

Рішення внести зміни в закон і направити його до Верховної Ради міністр аргументує тим, що "... очікувати розгляду в апеляції/касації - занадто довго і позитивний результат розгляду не гарантований".

Читайте також: Справа Суркісів проти ПриватБанку: міністр юстиції назвав список маніпуляцій

Мін'юст також не оформив законопроект, як урядовий, заради економії часу, тому що узгодження всередині уряду займе як мінімум тиждень.

"Шановні народні депутати, будь ласка, підпишіть, зареєструйте і підтримайте законопроект в найбільш короткі терміни. У нас відлік часу йде навіть не на дні, а на години", - закликав міністр юстиції.

Детальніше про справу: Офшори Суркісів, Мін'юст, ПриватБанк. Звідки взялася справа про стягнення з держбанку $250 млн

Відповідаючи на критику ряду адвокатів, що прокоментували пост Малюськи, заступник міністра з питань європейської інтеграції в Мін'юсті Валерія Коломієць запевнила, що законопроект не створює прецедент, коли будь-яке рішення суду можна буде скасувати зміною того чи іншого закону.

  • Печерський суд у лютому підтвердив обов'язок ПриватБанку виконувати умови депозитних договорів з офшорними компаніями братів Суркісів, не чекаючи рішення суду по суті, а також апеляції у цій справі. Йдеться про більш ніж $200 млн ряду офшорних компаній, які були розміщені на рахунках Кіпрської філії ПриватБанку в 2012-2014 роках, а також про відсотки, нараховані до 17 лютого 2020 року.
  • Рішенням НБУ в 2016 році Суркіси були визнані інсайдерами ПриватБанку, в зв'язку з чим їх гроші були конвертовані в капітал банку при націоналізації. НБУ вказував, що Ігор Суркіс і Коломойський - акціонери телеканалу "1+1", що свідчить про такий зв'язок.
  • 2 вересня Печерський районний суд задовольнив вимогу шести офшорних компаній, пов'язаних з братами Суркісами про стягнення з ПриватБанку $350 млн.

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини