RU

Мін'юст РФ заявив про скасування судом Парижа $1,3 млрд вимог Ощадбанку за активи в Криму

30.03.2021, 20:20
Мін'юст РФ заявив про скасування судом Парижа $1,3 млрд вимог Ощадбанку за активи в Криму - Фото
Фото: depositphotos.com

Апеляційний суд Парижа скасував винесене в 2018 році арбітражне рішення за позовом  Ощадбанку  до Росії за експропріацію активів у Криму. Про це  повідомляє пресслужба Мін'юсту Росії.

Ощадбанк подав позов проти Росії, посилаючись на Угоду між Росією й Україною про заохочення та взаємний захист інвестицій. Сума позовної вимоги Ощадбанку становила $1,3 млрд.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"У прийнятому рішенні Апеляційний суд Парижа підтримав довід Мін'юсту Росії про відсутність у арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд спору і повністю скасував рішення трибуналу", – йдеться в повідомленні.

Зокрема, російській стороні вдалося довести, що інвестиції, а саме кримські відділення Ощадбанку, були створені до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, у зв'язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій.

У листопаді 2018 Арбітражний трибунал Парижа задовольнив вимогу Ощадбанку про компенсацію збитків, завданих у результаті анексії Криму з боку Російської Федерації.

Згідно зі статтею 32 Арбітражного регламенту Комісії ООН про права міжнародної торгівлі від 1976, арбітражне рішення є остаточним і обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язані виконувати арбітражне рішення без зволікань.

Росія не визнала рішення міжнародного арбітражу. У Мін'юсті РФ заявляли, що в арбітражу немає юрисдикції для розгляду позову Ощадбанку до Росії, і пообіцяли "вживати всіх необхідних заходів", щоб захистити свої інтереси.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини