RU

Мінус 20%. НБУ погіршив прогноз щодо переказів заробітчан

04.05.2020, 15:33
Мінус 20%. НБУ погіршив прогноз щодо переказів заробітчан - Фото
Ілюстративне фото: Darek Delmanowich ЕРА

Грошові перекази трудових мігрантів в Україну в 2020 році скоротяться на $2,5 млрд (20%), до $10 млрд за умови зняття більшості карантинних обмежень до кінця другого кварталу. Про це йдеться в оновленому інфляційному звіті Національного банку (НБУ).

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За прогнозами Нацбанку, обсяг грошових переказів у другому кварталі скоротиться на 61% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, зокрема за рахунок втрати роботи і структурних змін на 39%, скорочення кількості мігрантів - на 14%, рівня зарплат - на 8% .

У третьому кварталі прогнозується скорочення рівня грошових переказів до 13%, а саме, через втрату роботи і структурних змін до 7%, через скорочення кількості мігрантів - до 3%, заробітної плати - до 3%.

У четвертому кварталі, як очікують у НБУ, перекази мігрантів виростуть на 4% за рахунок збільшення кількості робочих місць.

Регулятор відзначає, що обсяг переказів трудових мігрантів буде залежати від масштабів зниження економічної активності в інших країнах, яке буде нерівномірним за видами діяльності. Найбільше постраждають доходи трудових мігрантів, які працюють у готельному й ресторанному бізнесі, установах культури і мистецтва, освіти, вважають у НБУ.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини