RU

Мінус 11 млрд грн. Нафтогаз у першому півріччі змінив прибуток на збиток

23.09.2020, 12:28
Мінус 11 млрд грн. Нафтогаз у першому півріччі змінив прибуток на збиток - Фото
Фото: пресслужба Укргазвидобування (Нафтогаз України)

Консолідований чистий збиток Групи Нафтогаз України в першому півріччі 2020 року склав 11,5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Тоді як в аналогічному періоді минулого року було отримано 17,6 млрд грн прибутку.

Збитки в першому півріччі, за даними компанії, пов'язані з падінням цін на нафту і газ. Так, чисті грошові кошти, отримані від операційної діяльності в першому півріччі 2020 року склали 15,6 млрд грн. За цей період минулого року вони були втричі більше  48 млрд грн.

Для збільшення натисніть на картинку

У сегменті розвідки і видобутку зниження результату відбулося за рахунок падіння ціни на природний газ, який було частково компенсовано більш низьким рівнем рентних платежів порівняно з шістьма місяцями 2019 року.

За даними звітності, на результаті транспортування, переробки нафти і продажу нафтопродуктів негативно позначилося зниження ціни на нафтопродукти. Частково нівелювати цей вплив вдалося завдяки заходам зі скороченню витрат.

Результат сегмента комерції знизився за рахунок скорочення реалізованих обсягів газу і падіння цін, а також збільшення резерву сумнівної дебіторської заборгованості, зазначають в Нафтогазі.

Водночас, поліпшення результату від зберігання природного газу відбулося за рахунок збільшення попиту на послуги зберігання природного газу.

Укрнафта знизила результат через падіння цін на природний газ і скорочення обсягу продажу сирої нафти.

Для збільшення натисніть на картинку

Загальна сума податків, сплачених до державного бюджету, перевищила 75,5 млрд грн. Загальна сума дивідендів до державного бюджету в 2020 році склала 39,6 млрд грн.

"У складних умовах, викликаних помітним впливом пандемії COVID-19, істотним падінням цін на газ і попиту, Нафтогаз зміг забезпечити вагомий грошовий потік. Ми сплатили 39,6 млрд грн дивідендів нашому акціонеру  державі Україна",   сказав фінансовий директор Нафтогазу Петер ван Дріл.

За 6 місяців 2020 року компанією видобуто 7,2 млрд куб. м і реалізовано 9,4 млрд куб. м природного газу.

  • Чистий прибуток Нафтогазу 2019 року склав 3,3 млрд грн, що 5,5 рази більше показника за 2018 рік. Чистий прибуток включає дохід за результатами позитивного рішення в Арбітражі щодо транзиту газу. Консолідований чистий прибуток Групи Нафтогаз за три місяці 2020 року склав 3,2 млрд грн.
  • Глава Нафтогазу  Андрій Коболєв прогнозує, що 2020-го за транзит російського газу до Європи Україна отримає близько $2 млрд.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини