Мінцифри обіцяє компенсацію тим, хто не може підключитися до Інтернету

30.07.2020, 16:46
Мінцифри обіцяє компенсацію тим, хто не може підключитися до Інтернету - Фото
кабель інтернет pixabay

Міністерство цифрової трансформації (Мінцифри) планує запровадити адресну компенсацію споживачам інтернет-послуг, які не можуть собі дозволити підключення до інтернету зі швидкістю не менше 30 Мбіт за секунду, повідомив на прес-конференції заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

За його словами, компенсація передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Він не уточнив терміни і механізм введення компенсації.

За його даними, 5,75 млн громадян все ще не мають фінансової та технічної можливості підключитися до оптичного інтернету.

Зокрема, 1,55 млн сільських жителів не мають можливості підключитися до оптичного інтернету в зв'язку з його з високою ціною.

4,2 млн осіб, проживають у населених пунктах, де не працює жоден провайдер, що надає послуги оптичного інтернету.

Вартість підключення до оптичного інтернету для міського домогосподарства в середньому становить 1200 гривень, для сільського домогосподарства - 1300 гривень.

18% домогосподарств у селах не мають можливості підключитися до оптики дешевше, ніж за 2,5 тис. гривень.

За його словами, Мінцифри попросить у Кабміну 5,5 млрд грн на проведення в сільську місцевість високошвидкісного інтернету.

"Питання скільки потрібно на це грошей... це майже 5,5 млрд гривень, із них 3,3 мільярда гривень необхідно виділити для підключення самого каналу до об'єкту і ще 2 - на підключення об'єкта до локальних мереж. Ми вже готуємо запит до Міністерства фінансів на наступний рік", - сказав Шелест.

  • Міністерство цифрової трансформації України ставить за мету забезпечення 95% сільського населення доступом до широкосмугового інтернету зі швидкістю не менше 100 Мбіт/с.
  • Раніше Мінцифра повідомила, що тільки 63% українських лікарень мають оптичне підключення, в інших 37% відсутній якісний інтернет.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса