RU

Мінсоцполітики: бізнес не компенсує витрати на пільговиків, потрібні накопичувальні пенсії

18.12.2020, 15:33
Мінсоцполітики: бізнес не компенсує витрати на пільговиків, потрібні накопичувальні пенсії - Фото
Марина Лазебна (Фото: пресслужба Кабміну)

Тільки два з десяти підприємств з важкими або шкідливими умовами праці компенсують Пенсійному фонду пільгові пенсії для своїх колишніх працівників. У зв'язку з цим Міністерство соціальної політики хоче змінити систему компенсацій, замінивши її підвищенням ЄСВ для таких компаній, частина грошей піде в накопичувальні пенсійні фонди, заявила в інтерв'ю LIGA.net міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.

Читайте також: Інтерв'ю | Міністерка соцполітики Лазебна: "Без накопичувальних пенсій доведеться підвищувати податки"

"За адміністративний персонал підприємство платить, як і раніше, 22%, за персонал, який працює у шкідливих умовах – підвищений ЄСВ. Якщо працюють молоді люди до 35 років, додаткові кошти підуть на їх власні накопичувальні рахунки в недержавних пенсійних фондах", – пояснила Лазебна.

Довідка. Згідно з чинним законодавством, право на пільгові пенсії мають громадяни, які протягом тривалого часу працювали на важких або шкідливих роботах. Перелік таких посад міститься в окремій постанові Кабміну, він розділений на два списки.

Поточна модель пенсійного забезпечення таких громадян передбачає, що безпосередньо пільгові пенсії виплачує Пенсійний фонд, проте роботодавці компенсують йому відповідні витрати. Згідно з пропозицією Мінсоцполітики (законопроєкт №4408), замість компенсацій підприємства платитимуть додатково 15% ЄСВ для професій зі списку №1 і 7% – для списку №2.

Згідно з підрахунками Мінсоцполітики, йдеться про підвищення ЄСВ для 10 000 підприємств. Зараз на позиціях за списками №1 і №2 в Україні працює трохи менше 450 000 людей. Близько 120 000 – громадяни до 35 років, які потраплять в накопичувальну систему.

За словами міністерки, непокритий борг підприємств перед Пенсійним фондом буде заморожений, компанії отримають розстрочку на 5 років. Підвищений ЄСВ почне повністю компенсувати пільгові пенсії тільки в 2045 році. До того моменту такі пенсії частково фінансуватимуться за старою системою, уточнила Лазебна.

Вона також зазначила, що так звана професійна накопичувальна система розроблена згідно з указом президента Володимира Зеленського.

"Від нас вимагали – підготувати такий законопроєкт. Я не знаю, чи буде він підтриманий парламентом. Але якщо ніхто нічого не зробить, через деякий час люди, які працювали у важких і шкідливих умовах, можуть просто втратити право виходити на дострокову пенсію", – сказала міністерка.

У Мінсоцполітики не вважають, що реформа збільшить податкове навантаження на бізнес.

"Фактичне навантаження на них не зміниться. Ми показали результати розрахунків до 2045 року. Там видно, що в перші 5 років підприємствам дійсно буде складніше, але в довгостроковій перспективі їх витрати на пільгові пенсії зменшуються, – пояснила Лазебна.

За її словами, підприємствам, яким буде складно платити підвищений ЄСВ, "краще модернізувати робочі місця і виводити людей з роботи у шкідливих умовах".

Читайте також: Кращі пенсійні системи Європи і крах в Чилі: на що важливо дивитися Україні

Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини