RU

Мінкультури перевірить російську соцмережу "Вконтакте" щодо обходу блокування

14.09.2020, 16:11
Мінкультури перевірить російську соцмережу
Олександр Ткаченко. Фото: Міністерство культури й інформаційної політики

Міністерство культури й інформаційної політики перевірить заяву забороненої російської соцмережі "Вконтакте" про те, що її мобільний застосунок доступний для скачування в Україні без VPN. Про це заявив на прес-конференції міністр  Олександр Ткаченко.

"Щодо "Вконтакте". Сьогодні, як тільки нам стало відомо про цю інформацію, я попросив перевірити, чи відповідає це дійсності, і що можна зробити, які рішення прийняти, щоб протидіяти цій історії. Як би ми не ставили заслін, перемога в цій гібридній війні знаходиться в наших руках", - повідомив він.

За його словами, міністерство розробляє план заходів щодо російських соцмереж, які всіляко намагаються потрапити в український інформаційний простір.

"Проблема проникнення дезінформації з "Вконтакте" чи російських телеканалів дійсно вагома. Ми кілька разів зустрічалися в РНБО з цього питання, є план заходів. Сподіваюся, цей план буде реалізовано", - сказав він.

  • У травні 2017 року указом президента Петра Порошенка на території України були заблоковані російські соцмережі та сервіси, такі як "Вконтакте", Яндекс, "Одноклассники" та mail.ru.
  • У вересні 2019 року мобільний застосунок "Вконтакте" раптово став доступним для скачування. Журналіст Liga.Tech провів у редакції експеримент. Зайти в мобільний застосунок російської соцмережі йому вдалося і через Vodafone, і через Київстар, lifecell.
  • Президент України  Володимир Зеленський у травні 2020 року ввів у дію рішення РНБО, що продовжує санкції щодо російських сервісів Mail.ru, "Вконтакте", "Одноклассники" та інших.
  • 12 вересня розробники "Вконтакте" повідомили, що мобільний додаток застосунок для скачування українським користувачам без використання VPN. Журналістам низки видань вдалося завантажити застосунок без будь-яких труднощів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини