RU

Міністр Лещенко запропонував знизити ставку ПДВ до 14% на всю групу сільгосптоварів

27.05.2021, 15:21
Міністр Лещенко запропонував знизити ставку ПДВ до 14% на всю групу сільгосптоварів - Фото
Роман Лещенко (Фото: Олександр Клименко/пресслужба Верховної Ради)

Щоб стабілізувати інфляцію, потрібно знизити до 14% ставку ПДВ на всю групу сільгосптоварів. Про це сказав міністр агрополітики  Роман Лещенко сказав в інтерв'ю LB.ua.

"На частину с/г продукції у нас діє ставка в 14%. Моя мета – досягти розширення ставки 14% на всю групу с/г продукції", –  підкреслив він.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Він зазначив, що в Україні волатильність ринків дійшла до абсурду.

"Ми аналітику робили щодо соняшникової олії. Торгові мережі підняли ціну на соняшникову олію настільки швидко – при тому що є продуктовий запас, є етапність поставок – що зараз українська олія в польському супермаркеті на прилавку коштувала на 10% дешевше, ніж в нашій українській торговельній мережі. Але щоб українську олію доставити до Польщі, її треба розмитнити, потрібно сплатити податки, збори, інші обов'язкові платежі, зробити торговельну націнку тощо. І ми бачимо, що є проблема", – сказав міністр.

Щоб виправити ситуацію, за словами міністра, необхідно прийняти закон про внутрішню торгівлю, збалансувати ціноутворення і Антимонопольний комітет "повинен працювати на повну".

"А для того, щоб збалансувати інфляцію і запобігати різке зростання цін, я підтримую ініціативу, яка діє в європейський країнах: на сільськогосподарську групу товарів, в першу чергу соціально значущих: масло, олію необхідно знижувати ставку ПДВ. Не ставити квоти, обмеження, закривати ринки, а збалансувати вартість через знижену ставку ПДВ на сільськогосподарську продукцію до кінцевого споживача", – додав Лещенко.

  • У 2019 аграрії були серед лідерів з відшкодуваня ПДВ. Тоді експортний податок виробників зернових та олійних культур приносив сектору 50 млрд грн. У лютому 2020 року  Володимир Зеленський підписав закон №1115-IX про зниження ставки ПДВ з 20% до 14% для виробників окремих видів аграрної продукції. Ставка ПДВ у 14% стосується операцій з постачання та ввезення в Україну: великої рогатої худоби, свиней, пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння льону, насіння ріпаку, насіння соняшнику, насіння і плодів інших олійних культур, цукрового буряка.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини