Передумов для подорожчання хліба немає - Мінекономіки

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що передумов для подорожчання хліба в Україні немає. "Що стосується хліба, минулого тижня у нас був підписаний меморандум з основними трейдерами, які забезпечують 90% експорту українського зерна. І в нас узгоджено мінімальні запаси", - сказав міністр.
Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе
При цьому він назвав міфом інформацію про масовий експорт українського зерна за кордон.
"Посиленого експорту продовольчої пшениці немає, це міф. Ми моніторимо ситуацію з експорту та імпорту щодо всіх продуктів і вводимо точкові рішення там, де бачимо, що це необхідно, як, наприклад, відносно гречки і тих продуктів, де ми залежимо від імпорту", - сказав Петрашко.
Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати
За словами чиновника, станом на липень 2020 року, коли запаси зерна мінімальні і тільки очікується зерно нового врожаю, залишки зернових на складах будуть удвічі більші, ніж минулорічні показники. "Тобто ніякого дефіциту продукції, пов'язаної з пшеницею, я вже не кажу про кукурудзу і кормові культури, немає", - зазначив чиновник.
Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті
Також міністр розповів, що Мінекономіки активно співпрацює з тими країнами, які поставляють в Україну продукти харчування, щоб уникнути дефіциту і зростання цін.
Читайте також: Як карантин відіб'ється на посівній і врожаї. П'ять страхів аграріїв
- Київхліб заявляє про зростання попиту на хлібобулочні вироби за період карантину на третину.
- Асоціації пекарів та виробників борошна просили уряд обмежити експорт пшениці, щоб зберегти ціни і забезпечити внутрішній попит. Мінекономіки й аграрії узгодили обсяги експорту пшениці.
- АМКУ відкрив справу за фактом подорожчання продуктів у Києві. 7 квітня представники торгових мереж Novus, ЕКО Маркет, Велика Кишеня, Велмарт, Сільпо зустрілися з представниками київського обласного територіального відділення АМКУ. Мережі АТБ, Ашан, Білла, Метро, Варус подали клопотання про надання пояснень у режимі онлайн. До справи залучено ще 27 компаній-постачальників продуктів.
Комментарі