RU

Мінфін відповів на п'ять найпоширеніших питань, щодо РРО/ПРРО

11.08.2020, 14:24
Мінфін відповів на п'ять найпоширеніших питань, щодо РРО/ПРРО - Фото
Фото: depositphotos.com

Заступник міністра фінансів Світлана Воробей у щотижневій рубриці #ЗапитайМінфін відповіла на п'ять питань про використання реєстратора розрахункових операцій (РРО). Питання надійшли від підприємців. Міністерство обрало найбільш поширені. Відповіді опубліковано на сторінці Мінфіну в Facebook.

Як відокремити тих, хто ніколи не зможе досягти обороту в 5 млн грн на рік і для яких РРО не має сенсу, від тих, хто потенційно може перевищувати ліміти і має необхідність у контролі/РРО?

Більшість ФОП-платників єдиного податку -84% - за 2019 рік задекларували менше 1 млн грн доходу, 1,8% - доходу вище 4 млн грн.

Застосування РРО не є обов'язковим для найбільш масового сегменту платників податків першої групи спрощеної системи оподаткування, а також для 2-4 груп із доходами до 1 млн грн.

Чи необхідно з 1 серпня 2020 року вводити в РРО залишки не підакцизних товарів, які продаються, а також кількість товарів із дохідних накладних?

Програмуванню підлягають усі товари, як акцизні, так і не акцизні, згідно п.11 ст. 3 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Коли скасують тотальну фіскалізацію ФОП?

На сьогоднішній день законодавчими актами не передбачена "тотальна фіскалізація". Для найбільш масового сегменту платників податків першої групи спрощеної системи оподаткування застосування РРО/ПРРО залишається добровільним, а не обов'язковим.

Працюю з клієнтами лише онлайн, оплату отримую тільки в безготівковій формі. Як бути з РРО і кеш-беком, якщо клієнти мене бачать лише в моніторі?

Питання потребує уточнення щодо діяльності, яка ведеться. Але в ст. 9 закону про РРО, а також у п.61 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України перераховано особливості, коли РРО/ПРРО не застосовується.

Яка позиція мінфіну щодо законопроектів №3853-1, №3853-2, що передбачають "тотальну фіскалізацію"?

Законопроекти не підтримано в запропонованій редакції. Вони вимагають доопрацювання.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини