RU

Мінфін пообіцяв скоротити держборг на 3% наступного року

22.09.2020, 10:38
Мінфін пообіцяв скоротити держборг на 3% наступного року - Фото
Сергій Марченко (скрін з ефіру ICTV)

Державний борг України в 2021 році зменшиться на 3%. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі телеканалу ICTV.

"Наступного року, я вважаю, ми можемо здійснити запозичення, не створюючи тиску на нашу макростабільність. Є впевненість, що в 2021 році вдасться скоротити державний борг на 3%", заявив він.

За словами Марченка, цього року дефіцит держбюджету становить 300 млрд грн і його доводиться фінансувати за рахунок грошей, узятих у борг.

"Це кризовий рік і нам треба було профінансувати ряд соціальних програм, індексації пенсій, фонд COVID-19. І ми маємо можливість запозичувати", сказав міністр.

  • У 2020 році Україні необхідно погасити зовнішніх боргів на суму $3,5 млрд і внутрішніх у доларовому еквіваленті на суму $5,5 млрд.
  • На погашення і обслуговування державного боргу в 2021 році буде направлено близько 600 млрд грн. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко у Верховній Раді.
  • Згідно з методологією Мінфіну, співвідношення держборгу до ВВП на рівні 60% є критичним показником. У січні 2020 року цей показник вперше з 2013 року опустився нижче 50%. Однак до середини року він знову повернувся до рівня 60%.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини